OstroVit Ashwagandha VEGE 60 vcaps

Brendi

11,50 

Brand: 
OstroVit
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Ashwagandha VEGE 60 vcaps

OstroVit Ashwagandha VEGE është një shtesë diete në kapsula vegane, e cila e bën atë miqësore për të gjithë. Kapsula dhe ekstrakti nuk përmbajnë substanca shtazore, kështu që suplementi i dedikohet një audiencë të gjerë. Ekstrakti nga e gjithë bima Withania somnifera L. ose Ashwagandha është e standardizuar në më shumë se 7% withanolide, e cila me një përmbajtje ekstrakti prej 700 mg siguron përmbajtjen e tyre prej 50 mg. Një nga suplementet më të forta në treg në treg nuk është vetëm me anolidet, por edhe përmbajtja e withaferin A dhe alkaloide të tjera. OstroVit 100% VEGE CAPSULES është cilësi, zell dhe përgjigje ndaj pritshmërive të klientëve tanë.

 • LINJA 100% VEGE KAPSULA
 • Produkti u dedikohet gjithashtu veganëve dhe vegjetarianëve
 • 60 racione të produktit
 • 50 mg withanolide në një porcion = 1 kapsulë

OstroVit Ashwagandha VEGE

Ashwagandha  është një barishte e njohur tashmë nga mjekësia tradicionale indiane ose Ayurveda. Zakonisht, ekstrakti merret nga rrënja ose pjesa tokësore e bimës. Withania somnifera përfshihet në grupin e substancave adaptogjene, pra ato që përmirësojnë gjendjen e sistemit tonë nervor dhe mirëqenien e përgjithshme. Adaptogjenët  mbështesin funksionimin e përditshëm në situata stresuese, rraskapitje ekstreme ose gjatë seancave të vështira stërvitore dhe cikleve të rënda të reduktimit të yndyrës në trup. Hulumtimet tregojnë se ashwagandha është një ilaç për rritjen e kortizolit ose hormonit të stresit, niveli i lartë i të cilit është shumë i keq për ne. Ashwagandha mund të ndihmojë në rritjen e rezistencës fizike dhe mendore, si dhe në përmirësimin e përqendrimit dhe fokusit.

Vetitë e përbërësve të përfshirë në OstroVit Ashwagandha:

 • Për shkak të mungesës së substancave shtazore, i dedikohet edhe veganëve dhe vegjetarianëve
 • Mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut
 • Mund të shfaqë efekte njohëse (mbështet përqendrimin, kujtesën dhe fokusin)
 • Mund të forcojë rezistencën e përgjithshme fizike
 • Ka një efekt që ul hormonin e stresit – kortizolin
 • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit tonë nervor
 • Deri në 50 mg withanolide dhe standardizim shtesë për alkaloide dhe vitaferin A
 • Produkt në kapsula vegane HPMC (hidroksipropil metilcelulozë)

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1 kapsulë) në ditë gjatë një vakti, pini shumë ujë.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Produkt vegan

po

Origjina

Poloni

Brendi

OstroVit

SKU: 5903246223361 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara