OstroVit Vitamin D3 + K2 90 tabs

Brendi

5,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3+K2 është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminës D3 dhe vitaminës K2 MK-7, e cila është forma më e mirë e përthithur e përbërjes nga trupi i njeriut. Është një preparat cilësor i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina D3 + K2 90 tableta

OstroVit Vitamina D3+K2 është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminës D3 dhe vitaminës K2 MK-7, e cila është forma më e mirë e përthithur e përbërjes nga trupi i njeriut. Është një preparat cilësor i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 – Një pjesë e preparatit i siguron trupit 2000 IU kolekalciferol.
 • Burimi i vitaminës K2 MK-7 – Një pjesë e suplementit dietik përmban 100 µg menaquinone-7-MK-7, forma më e mirë e absorbuar e vitaminës K2 nga trupi i njeriut.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 90 tableta, të cilat mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Produkti në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron plotësim pa probleme.

OstroVit Vitamina D3 + K2 – suplement dietik me disponueshmëri të lartë

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet, p.sh. në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina K2 , e referuar si menaquinone, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë. Vitamina K2 ruhet në trupin e njeriut kryesisht në mëlçi. Mund të prodhohet nga bakteret e pranishme në sistemin tretës, të shpërndara në organizëm me ushqim (mund të gjendet si në produktet bimore ashtu edhe në ato shtazore), si dhe në formën e suplementeve dietike. Vitamina K2 MK-7 e përdorur në përgatitjen OstroVit është një formë e përbërjes që përthithet më së miri nga trupi i njeriut, e cila ka një efekt pozitiv në përthithjen e suplementit dietik. Përveç kësaj, produkti përfshin edhe vitaminën D3, e cila punon në mënyrë sinergjike me vitaminën K2, duke rritur veprimin e saj.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 + K2

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, ajo mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Në suplementin dietik mund të gjeni edhe vitaminën K, e cila kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

KUJDES! Vitamina D3+K2 nuk duhet të konsumohet nga personat që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol).

Përdorimi i sugjeruar

Konsumoni 1 racion (1 tabletë) në ditë.

Përpara përdorimit, rekomandohet kryerja e një testi gjaku 25- (OH) D dhe konsultimi me mjekun ose farmacistin për rezultatet e analizës. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Një shtesë diete nuk mund të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna, nënat me gji dhe personat që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol).

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232611960 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara