OstroVit Collagen Marine SHOT 80 ml coconut & peach

Brendi

1,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Marine Collagen Shot është një suplement dietik, i cili është burim i kolagjenit detar të tipit I, pra një formë e përbërjes, e cila dallohet me përthithje të madhe në trupin e njeriut. Është një preparat i pasuruar gjithashtu me acid hialuronik dhe vitaminë C, i disponueshëm në formë të përshtatshme. Është një produkt me një shije unike, pjeshke kokosi, i krijuar për atletët dhe njerëzit që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Marine Collagen Shot 80 ml

OstroVit Marine Collagen Shot është një suplement dietik, i cili është burim i kolagjenit detar të tipit I, pra një formë e përbërjes, e cila dallohet me përthithje të madhe në trupin e njeriut. Është një preparat i pasuruar gjithashtu me acid hialuronik dhe vitaminë C, i disponueshëm në formë të përshtatshme. Është një produkt me një shije unike, pjeshke kokosi, i krijuar për atletët dhe njerëzit që kujdesen për një pamje të bukur dhe të shëndetshme.

 • Burimi i kolagjenit detar të tipit I – Një porcion i preparatit i siguron trupit deri në 5000 mg peptide të kolagjenit të peshkut të hidrolizuar.
 • I pasuruar me acid hialuronik dhe vitaminë C – Suplementi dietik përmban 50 mg hialuronat natriumi dhe 80 mg acid L-askorbik.
 • Një përbërje unike me shije – Produkti i pjeshkës së kokosit ofron freskim të ëmbël.
 • 1 porcion = 1 goditje .
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formën e shkrepjes është një zgjidhje e përshtatshme, e cila siguron plotësim pa probleme. Produkti është gati për t’u konsumuar, gjë që bën që ju mund ta merrni dhe ta pini Produkti është gati për t’u ngrënë, që do të thotë se mund ta merrni gjithmonë me vete dhe ta pini në çdo kohë të ditës.
 • Pa sheqer të shtuar – Përgatitja përmban ëmbëlsues me energji të ulët, si sukraloza ose acesulfama K, të cilët kontribuojnë në uljen e vlerës kalorifike të produktit.

OstroVit Marine Collagen Shot – burim i vlefshëm i kolagjenit lehtësisht të tretshëm

Kolagjeni është një nga proteinat kryesore ndërtuese të trupit, një polimer natyral dhe një përbërës i rëndësishëm i substancës ndërqelizore të organizmave shtazorë. Është një proteinë strukturore, e cila përbën rreth 30% të të gjitha proteinave në trupin e njeriut. Ato mund të gjenden në indin lidhor, enët e gjakut, si dhe në muskuj, lëkurë dhe flokë. Për shkak se niveli i kolagjenit në trup zvogëlohet me kalimin e moshës si rezultat i proceseve natyrore të plakjes, ia vlen t’i sigurohet trupit përbërjen edhe nga jashtë – kolagjeni shfaqet, p.sh. në kockat ose tendinat e kafshëve dhe është gjithashtu i disponueshëm në formën e suplemente dietike. Kolagjeni detar i tipit I i përdorur në përgatitjen OstroVit është një burim i peptideve të kolagjenit të hidrolizuar të peshkut, struktura e të cilit i ngjan kolagjenit të njeriut. Kjo, megjithatë, e bën substancën të dallohet për biodisponibilitetin e saj të shkëlqyer në trupin e njeriut dhe funksionon në mënyrë më efektive se format e tjera të përbërjes.

Acidi hialuronik është një përbërës kimik organik, i cili është një polisaharid nga grupi i glikozaminoglikaneve. Është një substancë, e cila gjendet në të gjithë organizmat e gjallë dhe në sistemin e njeriut është pjesë e matricës ndërqelizore të dermës dhe është përbërësi kryesor i lëngut sinovial. Me kalimin e moshës, përmbajtja e acidit hialuronik në trup zvogëlohet – atëherë një zgjidhje e mirë mund të jetë sigurimi i përbërjes në trup nga jashtë. Përgatitja OstroVit përdor hialuronat natriumi – një derivat i acidit hialuronik në formën e kripës së natriumit, dmth një formë, e cila shfaqet natyrshëm midis organizmave, e cila ndikon pozitivisht në disponueshmërinë biologjike të përbërjes.

Vitamina C e quajtur edhe acid askorbik, është një përbërje kimike organike thelbësore e klasifikuar si vitamina të tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene, të cilën trupi nuk mund ta sintetizojë vetë, prandaj është e nevojshme të sigurohet përbërësi për trupin nga jashtë – Përbërësi gjendet në ushqim në fruta dhe perime të freskëta, speca, kohlrabi, portokall. ose rrush pa fara e zezë, si dhe në suplementet dietike.

Karakteristikat e përbërësve të përfshirë në OstroVit Marine Collagen Shot:

Vitamina C ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishit të dhëmbëve, dhëmbëve dhe lëkurës. Për më tepër, ai kontribuon në metabolizmin adekuat të energjisë dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike. Acidi L-askorbik gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes. Komponimi rrit përthithjen e hekurit, si dhe ndihmon në rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E. Vitamina C mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ dhe ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive .

Shija

kokos&pjeshke

Paketimi

80ml

Lloji

leng

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara