OstroVit Evening Primrose Oil 120 caps

Brendi

12,90 

Brand: 
OstroVit

Vaji i aguliçes së mbrëmjes OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban vajin e aguliçes së mbrëmjes, i cili është burim i acideve yndyrore të pangopura dhe vitaminës E. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për personat që dëshirojnë për të plotësuar dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Evening Primrose Oil 120 kapsula

Vaji i aguliçes së mbrëmjes OstroVit është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban vajin e aguliçes së mbrëmjes, i cili është burim i acideve yndyrore të pangopura dhe vitaminës E. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për personat që dëshirojnë për të plotësuar dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Një burim i vajit të aguliçes së mbrëmjes dhe vitaminës E – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 1000 mg vaj aguliçe, i cili përmban 700 mg acid linoleik (LA) dhe 90 mg acid gama-linolenik (GLA). Përveç kësaj, në një pjesë të preparatit mund të gjeni 20 mg vitaminë E.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 60 porcione të preparatit, që mjaftojnë për dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja e disponueshme në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

Vaji i aguliçes së mbrëmjes OstroVit – burim i vlefshëm i përbërësve të çmuar

Vaji i aguliçes së mbrëmjes është një vaj i prodhuar nga bimët që i përkasin familjes Oenothera L. – më së shpeshti nga farat e dyvjetorit të aguliçes së mbrëmjes, një bimë me origjinë nga Amerika e Veriut, e cila aktualisht mund të gjendet edhe në Evropë. Vaji i aguliçes dallohet për pasurinë e tij me acide yndyrore esenciale – Në veçanti, ai përmban acid linoleik (LA) dhe acid gama-linolenik (GLA), pra përbërës që i përkasin grupit të acideve të pangopura omega-6. Për shkak se trupi i njeriut nuk është në gjendje t’i sintetizojë në mënyrë natyrale këto substanca, ia vlen t’i dorëzoni ato në trup së bashku me menunë ditore ose në formën e suplementeve dietike.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Përbërësit e përbërësve të përfshirë në vajin e aguliçes së mbrëmjes OstroVit:

Acidi linoleik (LA) ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak dhe efektet e dobishme ndodhin kur konsumoni 10 g LA në ditë. Nga ana tjetër, vitamina E e pranishme në preparat mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 porcion (1 kapsulë) në ditë me një sasi të mjaftueshme uji.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose në gji nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Shihni pjesën e poshtme të paketimit. Mbajeni këtë ambalazh të mbyllur mirë në një vend të thatë, në temperaturë 15-25°C. Mbajeni larg rrezet e diellit direkte.

Lloji

kapsula

Paketimi

120

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933903293 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara