OstroVit Immunity SHOT 100 ml raspberry

Brendi

1,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Immunity Shot është një shtesë diete moderne që është një burim i mikronutrientëve të vlefshëm dhe ekstrakteve bimore. Është një preparat me shije të shijshme, mjedër, i disponueshëm në formë të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

S’ka stok

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Immunity Shot 100 ml

OstroVit Immunity Shot është një shtesë diete moderne që është një burim i mikronutrientëve të vlefshëm dhe ekstrakteve bimore. Është një preparat me shije të shijshme, mjedër, i disponueshëm në formë të përshtatshme. Është një produkt i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Një burim i përbërësve aktivë – Përgatitja i siguron trupit 900 mg vitaminë C, 2000 IU vitaminë D, si dhe 1,5 mg zink. Përveç kësaj, produkti përmban 150 mg ekstrakt të manaferrës të standardizuar për përmbajtjen e polifenoleve dhe antocianineve dhe 160 mg ekstrakt acerola të standardizuar për përmbajtjen e vitaminës C.
 • 1 porcion = 1 goditje .
 • Aromë e shijshme e mjedrës , e cila do të kënaqë sythat e shijes.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja e disponueshme në formën e infuzionit mundëson furnizimin pa probleme të një suplementi dietik edhe tek njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Immunity Shot – pasuri e komponimeve aktive

Vitamina C është një përbërje kimike organike që është një vitaminë e tretshme në ujë. Është një përbërës ekzogjen. të cilat duhet t’i furnizohen organizmit me ushqim ose në formë të suplementeve dietike, sepse organizmi nuk është në gjendje ta sintetizojë në mënyrë natyrale. Vitamina C zakonisht gjendet në perimet dhe frutat e freskëta – Përbërësi mund të gjendet, p.sh. në speca, lakrat e Brukselit ose kohlrabi, si dhe te rrush pa fara e zezë, limon ose luleshtrydhe.

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë që i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet, p.sh. në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Zinku – element kimik me simbolin Zn. Është një përbërës mineral që në trupin e njeriut gjendet kryesisht në muskujt dhe kockat skeletore, si dhe në tru, pankreas dhe mëlçi. Është një përbërës i pranishëm në shumë produkte ushqimore – Zinku mund të gjendet, p.sh. në mish, fara të thata të bishtajoreve, arra ose produkte të drithërave me drithëra të plota.

Ekstrakti i manaferrës – Ekstrakt nga një bimë nga familja e myshqeve, e cila dallohet nga e bardha e mbledhur në çadra të mëdha, lule dhe fruta me ngjyrë vjollce të errët, me mish. Ekstrakti i manaferrës që përdoret në preparatin OstroVit është i standardizuar për përmbajtjen e polifenoleve, përkatësisht përbërjeve kimike organike nga grupi i fenoleve dhe antocianineve, të cilat janë përbërje kimike organike nga grupi i flavonoideve.

Ekstrakt Acerola – Ekstrakt nga një bimë që i përket familjes Malpigiaceae, e cila është një shkurre përhapëse, me fruta të vogla, të kuqe, të cilat dallohen për shijen e thartë dhe tulin e lëngshëm. Ekstrakti i frutave Acerola i përdorur në përgatitjen OstroVit është i standardizuar për përmbajtjen e vitaminës C, një përbërje kimike organike që është një substancë ekzogjene.

Përbërësit e përbërësve të përfshirë në OstroVit Immunity Shot

Vitamina C e përdorur në produkt ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe mbështet prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishrave të dhëmbëve, si dhe dhëmbëve dhe lëkurës. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur energjetik dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor. Vitamina C gjithashtu ndihmon në uljen e lodhjes dhe lodhjes, dhe për më tepër, ajo mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina D e pranishme në përgatitje ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave. Komponimi gjithashtu ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak dhe në përthithjen dhe përdorimin optimal të kalciumit dhe fosforit.

Zinku ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të duhur acid-bazë dhe metabolizmit të karbohidrateve dhe mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale njohëse. Përveç kësaj, përbërësi ndihmon në sintezën e duhur të ADN-së dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve. Përbërësi ndihmon në ruajtjen e shikimit të duhur, si dhe në funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Për më tepër, ai mbështet mirëmbajtjen e kockave, flokëve, thonjve dhe lëkurës së shëndetshme.

 

Lloji

leng

Shija

mjeder

Paketimi

80ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara