OstroVit L-Theanine VEGE 90 caps

Brendi

9,50 

Brand: 
OstroVit
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit L-Theanine VEGE 90 kapsula

OstroVit L-Theanine VEGE është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i L-theaninës dhe inulinës. Është një preparat vegan, i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që kujdesen për ruajtjen e funksioneve njohëse në një nivel të duhur.

 • Burimi i substancave të vlefshme – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 200 mg L-theanine dhe 100 mg inulin.
 • I përshtatshëm për vegjetarianë dhe veganë – Produkti nuk përmban përbërës me origjinë shtazore.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 90 porcione të preparatit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Preparati, i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit L-Theanine VEGE – suplement dietik i vlefshëm

L-Theanine – përbërje kimike organike që i përket aminoacideve jo proteinike. Është një derivat i glutaminës që kalon lehtësisht barrierën gjak-tru. Ndodh natyrshëm në konfigurimin “L” në gjethet e Camellia sinensis, prandaj çaji jeshil konsiderohet të jetë burimi kryesor i përbërjes.

Inulina është një përbërës i përbërë nga më shumë se 30 molekula të monosakarideve që janë të lidhura me lidhje β-2,1-glikozidike në një zinxhir të padegëzuar. Është një polisaharid me origjinë bimore, i cili është një rezervë. Është një përbërës që nuk tretet në traktin e sipërm gastrointestinal dhe transportohet në formë të patretur në zorrën e trashë, ku i nënshtrohet fermentimit bakterial në zorrën e trashë. Inulina përdoret si fibër dietetike dhe prebiotike, pra një lëndë ushqyese për bakteret e mira që jetojnë në sistemin tretës.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1 kapsulë) në ditë me një vakt.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementi dietik nuk duhet të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të konsumohet nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe laktuese. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933905174 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara