OstroVit Pharma Glucose System Aid 90 caps

Brendi

12,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Glucose System Aid është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban 9 substanca të vlefshme, përfshirë. ekstrakt i rrënjës së barberries, acid alfa-lipoik dhe vitaminë B6. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë. Është një produkt i krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen për funksionimin e duhur të trupit.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Glucose System Aid 90 kapsula

OstroVit Pharma Glucose System Aid është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban 9 substanca të vlefshme, përfshirë. ekstrakt i rrënjës së barberries, acid alfa-lipoik dhe vitaminë B6. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë. Është një produkt i krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen për funksionimin e duhur të trupit.

 • Komplet gjithëpërfshirës i substancave të vlefshme – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 250 mg ekstrakt të rrënjës së barberinës që përmban 2% berberinë, 200 mg lëvore Cinnamomum verum, 200 mg acid alfa-lipoik, 200 mg vitaminë C dhe 150 mg. ekstrakt i farës së fenugreek, 100 mg ekstrakt nga gjethet e manit të bardhë që përmban 1% 1-deoksinojirimicin 1-DNJ, 10 mg vitaminë B6 dhe 200 μg krom, si dhe 50 μg vitaminë B12.
 • 1 racion = 3 kapsula.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 30 porcione të preparatit, të cilat mjaftojnë për një muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Preparati, i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Pharma Glucose System Aid – suplement ushqimor gjithëpërfshirës

Ekstrakti i rrënjës së barberinës – ekstrakt nga një shkurre nga familja e barberinës, rrënja e së cilës përmban një substancë të njohur si berberinë, e cila është një përbërje kimike nga grupi i alkaloideve izokinoline.

Cinnamomum verum bark – Lëvorja e një peme me gjelbërim të përhershëm nga familja e dafinës, e cila është një erëz popullore – kanella.

ALA alfa-lipoik acid – përbërës natyral që i ngjan vitaminave B për nga struktura kimike dhe konsiderohet një substancë e ngjashme me vitaminën.

Vitamina C – acid askorbik, një vitaminë e tretshme në ujë që mund të gjendet në ushqim kryesisht në fruta dhe perime të freskëta, përfshirë. speca, kohlrabi, portokall dhe rrush pa fara e zezë.

Ekstrakti i farës së fenugreek – ekstrakt nga farat e një bime njëvjeçare që i përket familjes Fabaceae.

Ekstrakti i gjetheve të manit të bardhë – ekstrakt nga gjethet e një bime që i përket familjes së manit, në të cilin mund të gjeni një substancë të vlefshme si 1-deoksinojirimicina (DNJ).

Vitamina B6 – piridoksinë – përbërës i tretshëm në ujë që i përket vitaminave B. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajoret e thata.

Krom – mikronutrient që gjendet natyrshëm në ushqim – përbërësi mund të gjendet në produkte të tilla si drithërat, maja, vezët ose perimet si brokoli, bizelet dhe domatet.

Vitamina B12 – kobalamina – përbërje kimike organike, e klasifikuar si një vitaminë B e tretshme në ujë, e cila gjendet natyrshëm në produktet shtazore – Përbërja mund të gjendet në mish, qumësht dhe produkte qumështi, si dhe në peshk dhe ushqim deti.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Glucose System Aid

Vitamina C dhe vitamina B6 kontribuojnë në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë, ndërsa kromi kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve dhe kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak. Vitamina B12 , nga ana tjetër, kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe ndihmon në prodhimin e duhur të qelizave të kuqe të gjakut.

Përdorimi i sugjeruar

Konsumoni 1 porcion (3 kapsula) në ditë, mundësisht me vakt. Te personat që marrin terapi me insulinë ose barna hipoglikemike orale, përdoreni pas konsultimit me mjekun. Përgatitja është menduar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementi dietik nuk duhet të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246226348 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara