OstroVit Omega 3 30 caps

Brendi

3,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Omega 3 është një suplement dietik me cilësi të lartë i bazuar në vajin e peshkut, i cili është një burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3. Përgatitja përmban komponime të vlefshme si acidi eikosapentaenoik (EPA) dhe acidi dokosaheksaenoik (DHA) dhe është i disponueshëm në formën e kapsulave sofgel të lehtë për t’u gëlltitur.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Kapsula OstroVit Omega 3 30

OstroVit Omega 3 është një suplement dietik me cilësi të lartë i bazuar në vajin e peshkut, i cili është një burim i acideve yndyrore të pangopura omega-3. Përgatitja përmban komponime të vlefshme si acidi eikosapentaenoik (EPA) dhe acidi dokosaheksaenoik (DHA) dhe është i disponueshëm në formën e kapsulave sofgel të lehtë për t’u gëlltitur.

 • Burimi i acideve yndyrore të pangopura omega 3 – një kapsulë përmban 1000 mg vaj peshku.
 • Pasuria e EPA dhe DHA – një porcion i produktit i siguron trupit 180 mg acid eicosapentaenoic (EPA) dhe 120 mg acid docosahexaenoic (DHA).
 • Performanca – një paketë e produktit është e mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Forma e përshtatshme – preparat i disponueshëm në kapsula xhel të lehtë për t’u gëlltitur.

OstroVit Omega 3 – një burim i acideve yndyrore EPA dhe DHA

Acidet yndyrore omega-3 janë substanca që i përkasin grupit të acideve yndyrore të pangopura, si dhe acidet yndyrore esenciale të pangopura (NFC), të cilat përmbajnë një lidhje të dyfishtë në atomin e tretë të karbonit, duke llogaritur nga fundi metil i zinxhirit. Ky grup përfshin komponime të tilla si acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA). Omega-3 nuk sintetizohen në trupin e njeriut, prandaj ato duhet të furnizohen me trupin nga jashtë – së bashku me dietën e përditshme ose në formën e suplementeve dietike. Burimet kryesore të acideve yndyrore omega-3 konsiderohen të jenë peshku detar me vaj, si dhe ushqimet e detit dhe havjar.

Karakteristikat e përbërësve që përmban OstroVit Omega 3:

Acidi docosahexaenoic (DHA) i pranishëm në suplementin OstroVit Omega 3 kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të trurit dhe gjithashtu mbështet mirëmbajtjen e shikimit të duhur.

Përveç kësaj, acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA) kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës, dhe një efekt i dobishëm ndodh kur konsumoni 250 mg EPA dhe DHA në ditë.

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të vajit të peshkut, produkti ka një erë peshku.

Lloji

kapsul vajore

Paketimi

30

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara