OstroVit Omega 3 + ADEK 90 caps

Brendi

11,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Omega 3 + ADEK është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban acide yndyrore të pangopura omega-3, të tilla si acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA), dhe në të njëjtën kohë i siguron trupit vitamina të vlefshme të tretshme në yndyrë – vitamina A, D, si dhe vitamina E dhe K. Është një preparat kompleks, i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, që është një shtesë e vlefshme në dietë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Omega 3 + ADEK 90 kapula

OstroVit Omega 3 + ADEK është një suplement dietik me cilësi të lartë që përmban acide yndyrore të pangopura omega-3, të tilla si acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA), dhe në të njëjtën kohë i siguron trupit vitamina të vlefshme të tretshme në yndyrë – vitamina A, D, si dhe vitamina E dhe K. Është një preparat kompleks, i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, që është një shtesë e vlefshme në dietë.

 • Burimi i acidit yndyror esencial omega 3 – një porcion i suplementit dietik përmban 1000 mg vaj peshku.
 • Përmban EPA dhe DHA – një porcion i produktit i siguron trupit 180 mg acid eicosapentaenoic (EPA) dhe 120 mg acid docosahexaenoic (DHA).
 • Pasuria e vitaminave të tretshme në yndyrë – një kapsulë përmban 800 ug vitaminë A, 2000 IU vitaminë D, 70 mg vitaminë E dhe 50 ug vitaminë K.
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Forma e përshtatshme – përgatitja në formën e kapsulave të xhelit të lehtë për t’u gëlltitur.
 • Performanca – një paketë e produktit është e mjaftueshme për 3 muaj shtesë të rregullt.

OstroVit Omega 3 + ADEK – burim gjithëpërfshirës i përbërësve aktivë

Acidet yndyrore të pangopura omega 3 janë përbërës të përfshirë në grupin e acideve yndyrore esenciale (EFA). Trupi nuk është në gjendje t’i sintetizojë ato vetë, kështu që yndyrat omega-3 duhet t’i furnizohen trupit nga jashtë, me ushqim ose suplemente dietike. Ndër acidet yndyrore omega-3 janë acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA), përbërës që gjenden natyrshëm në peshkun me vaj deti ose ushqimet e detit.

Vitamina A është një derivat i karotenit që i përket grupit të karotenoideve. Është një përbërës i klasifikuar si një vitaminë e tretshme në yndyrë, e cila akumulohet në trupin e njeriut në mëlçi dhe indin dhjamor.

Vitamina D është një përbërje kimike organike steroide e klasifikuar si vitaminë e tretshme në yndyrë, biodisponueshmëria e së cilës, ashtu si edhe e përbërësve të tjerë të këtij grupi, është e lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D mund të furnizohet me trupin me ushqim – ajo gjendet kryesisht në peshqit me vaj detar, si dhe në formën e suplementeve dietike. Në ditët me diell, sinteza e lëkurës së përbërjes është gjithashtu e mundur.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë, nga të cilat aktivitetin më të madh biologjik e demonstron, i përdorur në përgatitje, D-alfa-tokoferoli. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe gjithashtu në gjëndrat mbiveshkore.

Vitamina K është një grup i përbërjeve kimike të tretshme në yndyrë. Suplementi dietik OstroVit Omega 3 + ADEK përdor menaquinone, ose vitaminë K2, e cila prodhohet nga bakteret e zorrëve dhe mund t’i jepet organizmit së bashku me dietën e përditshme ose në formë suplementi.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Omega 3 + ADEK:

OstroVit Omega 3 + ADEK përmban acid docosahexaenoic (DHA), i cili ndihmon në ruajtjen e funksionit të duhur të trurit dhe gjithashtu mbështet ruajtjen e shikimit normal. Përveç kësaj, acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA) kontribuojnë në funksionimin e duhur të zemrës, dhe efekti i dobishëm ndodh kur konsumohen 250 mg EPA dhe DHA çdo ditë.

Nga ana tjetër, vitamina A e përdorur në produkt ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe shikimin e duhur, dhe për më tepër, mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe kontribuon në funksionimin e duhur të muskujve. Nga ana tjetër, vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe vitamina K kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut dhe mbështet mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme.

KUJDES! Për shkak të përmbajtjes së lartë të vajit të peshkut, produkti ka një erë peshku.

Lloji

kapsul vajore

Paketimi

90

Origjina

Poloni

Brendi

OstroVit

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara