OstroVit Pharma Liver Aid 90 caps

Brendi

13,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Liver Aid është një suplement dietik i cili përmban një kompleks të zhvilluar me kujdes prej nëntë përbërësish – në produkt mund të gjeni, ndër të tjera, diacetat kolinë, N-acetilcisteinë ose ekstrakt të gjetheve të angjinares. Ky është një produkt nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave vegane HPMC të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Liver Aid 90 kapsula

OstroVit Pharma Liver Aid është një suplement dietik i cili përmban një kompleks të zhvilluar me kujdes prej nëntë përbërësish – në produkt mund të gjeni, ndër të tjera, diacetat kolinë, N-acetilcisteinë ose ekstrakt të gjetheve të angjinares. Ky është një produkt nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e kapsulave vegane HPMC të gëlltitura lehtësisht, e krijuar për konsumatorët e ndërgjegjshëm që kujdesen të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i nëntë përbërësve – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 300 mg bitartrate kolinë, 200 mg ekstrakt të farës së gjembaçit të standardizuar në 80% silymarin, 200 mg ekstrakt të rizomës së shafranit të standardizuar në 95% kurkuminoidë, si dhe 150 mg N-acetilcisteinë dhe 130 mg inulinë. Për më tepër, preparati përmban 100 mg L-glutathione, 100 mg ekstrakt të gjetheve të angjinares të standardizuar në 5% cinarine dhe 2,1 mg ekstrakt të piperit të zi të standardizuar në 95% piperinë dhe 10 mg vitaminë B6.
 • 1 racion = 3 kapsula.
 • Performanca – paketa e produktit përmban 30 racione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati i disponueshëm në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur siguron një furnizim pa probleme me suplementin dietik.

OstroVit Pharma Liver Aid – suplement gjithëpërfshirës i dietës ditore

Bitartrati i kolinës – një përbërje kimike organike që deri vonë quhej vitamina B4. Megjithatë, të dhënat aktuale shkencore sugjerojnë se kolina është një substancë e ngjashme me vitaminën, e konsideruar si një lëndë ushqyese e ngjashme me aminoacidet, e cila mund të sintetizohet natyrshëm në sasi të vogla në trupin e njeriut.

Ekstrakti i farës së gjembakut të qumështit – ekstrakt nga farat e një bime nga familja Asteraceae, e cila duket si gjembaku popullor. Është një thesar i vitaminave, mineraleve dhe përbërjeve bioaktive, duke përfshirë silymarin, përmbajtja e së cilës standardizohet nga ekstrakti bimor i përdorur në përgatitje.

Ekstrakt i rizomës së shafranit të Indisë – ekstrakt i marrë nga rizoma tuberoze, e cila dallohet për shijen dhe aromën e saj të veçantë dhe ngjyrën e verdhë-portokalli. Është një burim i vlefshëm i përbërësve aktivë, ndër të cilët më të rëndësishmit janë kurkuminoidet.

N-acetilcisteina – një përbërje kimike organike, forma e acetiluar e L-cisteinës, një aminoacid proteinik, i cili është një përbërës endogjen. Është një pararendës i glutationit.

Inulin – një përbërës i ndërtuar nga më shumë se 30 molekula të sheqernave të thjeshta që janë të lidhura me lidhje β-2,1-glikozidike në një zinxhir të padegëzuar. Është një polisaharid me origjinë bimore, i cili është një rezervë. Është një përbërës që nuk tretet në traktin e sipërm të tretjes dhe transportohet në formë të patretur në zorrën e trashë, ku i nënshtrohet fermentimit bakterial në zorrën e trashë. Inulina përdoret si fibër dietetike dhe prebiotike, pra ushqim për bakteret e mira që banojnë në sistemin tretës.

L-glutathione – një përbërje kimike organike që gjendet natyrshëm në qelizat e trupit të njeriut, dhe vendi kryesor i sintezës së tij është mëlçia. Është një tripeptid i përbërë nga tre aminoacide proteinike – acidi L-glutamik, L-cisteina dhe L-glicinë, i cili tregon potencial antioksidues.

Ekstrakti i gjetheve të angjinares – ekstrakt nga gjethet e një bime shumëvjeçare nga familja Asteraceae, e cila gjendet natyrshëm në rajonin e Mesdheut. Angjinarja është një pasuri e komponimeve biologjikisht aktive – perimet janë një burim i polifenoleve, dhe përbërësi më i rëndësishëm që gjendet në bimë konsiderohet të jetë cinarina, e njohur edhe si acidi 1,5-karoilkuin, i cili është përgjegjës për vetitë e vlefshme. të shumëvjeçares, dhe për përmbajtjen e së cilës standardizohet ekstrakti nga bima e përdorur në përgatitje.

Ekstrakt i frutave të piperit të zi – ekstrakt nga fruti i një bime në familjen e specave, i cili është i standardizuar në 95% piperinë, përmbajtja e përbërjes kimike organike, e cila është një alkaloid që gjendet në shtresën e sipërme të frutave të piperit të zi.

Vitamina B6 – piridoksinë – Një përbërës i tretshëm në ujë që i përket vitaminave B. Komponimi gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtinjtë e thatë.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Liver Aid:

Kolina kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të homocisteinës, si dhe ndikon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të yndyrave dhe ndihmon në funksionimin optimal të mëlçisë.

Vitamina B6 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë, dhe gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor. Është një përbërës që kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të proteinave dhe glikogjenit, dhe për më tepër, ndihmon në prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe redukton ndjenjat e lodhjes dhe lodhjes. Përveç kësaj, vitamina B6 ndihmon në sintezën e duhur të cisteinës dhe mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit të duhur të homocisteinës, si dhe kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal dhe mbështet funksionin optimal të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246226249 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara