OstroVit Pharma Melatonin spray 30 ml

Brendi

7,20 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Melatonin spray është një suplement dietik që është burim i melatoninës. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në një formë sprej të përshtatshme, e krijuar për njerëzit që punojnë me turne dhe shpesh udhëtojnë dhe ndryshojnë zonat kohore.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Melatonin spray 30 ml

OstroVit Pharma Melatonin spray është një suplement dietik që është burim i melatoninës. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në një formë sprej të përshtatshme, e krijuar për njerëzit që punojnë me turne dhe shpesh udhëtojnë dhe ndryshojnë zonat kohore.

 • Burimi i melatoninës – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 1 mg të një përbërjeje të vlefshme.
 • Dy mundësi për konsumimin e produktit – Suplementi dietik mund t’i dërgohet trupit duke përdorur një atomizues ose një pipetë të përfshirë në paketim.
 • 1 porcion = 1 aplikim me atomizues ose 5 pika.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 276 ose 292 racione të preparatit (në varësi të mënyrës së aplikimit të suplementit)
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formën e një sprej siguron një furnizim të shpejtë dhe pa probleme të suplementit dietik dhe është një zgjidhje e shkëlqyer për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Pharma Melatonin spray – mbështetje për trupin gjatë natës

Melatonina është një hormon që gjendet natyrshëm në trupin e njeriut. Substanca prodhohet në sistemin nervor qendror nga gjëndra pineale, e cila është një nga gjëndrat endokrine dhe është një derivat i triptofanit. Sinteza dhe sekretimi i melatoninës në trup përmirësohet nga errësira, ndërsa drita pengon proceset. Prodhimi natyral i hormonit nga trupi fillon pas perëndimit të diellit dhe më intensivisht ndodh në mes të natës, midis orës dy dhe katër. Kjo është arsyeja pse melatonina shpesh quhet hormoni i errët ose hormoni i gjumit. Meqenëse niveli i prodhimit të përbërjes zvogëlohet me kalimin e moshës dhe ulja graduale e përqendrimit të substancës mund të vërehet që në moshën 40-vjeçare, ia vlen gjithashtu të merret parasysh furnizimi i melatoninës në trup nga jashtë.

OstroVit përdor melatoninën në formën e një sprej, e cila ka një efekt pozitiv në shkallën e depërtimit të substancës në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe i mundëson hormonit të veprojë shpejt në trup.

Vetitë e përbërësve që përmbahen në spray melatonin OstroVit Pharma

Melatonina ndihmon në zbutjen e ndjenjës subjektive të sindromës së ndryshimit të menjëhershëm të zonës kohore dhe efekti i dobishëm arrihet kur 0,5 mg konsumohet pak para gjumit në ditën e parë të udhëtimit dhe për disa ditë pas mbërritjes në destinacion, kështu që suplementi dietik. mund të jetë i dobishëm gjatë udhëtimeve të shpeshta dhe “jet-lag”. Melatonina ndihmon në reduktimin e kohës që duhet për të fjetur dhe efekti i dobishëm ndodh kur 1 mg melatonin konsumohet pak para se të shkoni në shtrat.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933903170 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara