OstroVit Pharma Vitamin C drops 30ml

Brendi

3,90 

Brand: 
OstroVit

Pikat e vitaminës C OstroVit Pharma është një suplement dietik që ofron një burim të vlefshëm të acidit L-askorbik. Ky preparat disponohet në formën e pikave, të cilat lehtë dhe shpejt i japin trupit sasinë e duhur të përbërësit të vlefshëm. Ky është një produkt i linjës elitare të OstroVit Pharma, i cili do të jetë i përsosur për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e suplementeve dietike në formë tabletash ose kapsulash.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Vitamina C pika 30 ml

Pikat e vitaminës C OstroVit Pharma është një suplement dietik që ofron një burim të vlefshëm të acidit L-askorbik. Ky preparat disponohet në formën e pikave, të cilat lehtë dhe shpejt i japin trupit sasinë e duhur të përbërësit të vlefshëm. Ky është një produkt i linjës elitare të OstroVit Pharma, i cili do të jetë i përsosur për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e suplementeve dietike në formë tabletash ose kapsulash.

 • Burimi i vitaminës C – një porcion i produktit i siguron trupit 100 mg acid L-askorbik.
 • Forma e përshtatshme – suplementi dietik në formën e pikave është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për t’i siguruar trupit një vitaminë të vlefshme, veçanërisht tek njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.
 • Përbërje e thjeshtë – produkti nuk përmban lidhës artificialë ose ngjyra të panevojshme.
 • Performanca – një paketë e preparatit është 40 porcione të acidit L-askorbik.

OstroVit Pharma Vitamina C pika – burimi origjinal i acidit L-askrobik

Vitamina C është një përbërje kimike organike që i përket grupit të alkooleve polihidroksi, e cila është një vitaminë e tretshme në ujë. Është një substancë ekzogjene – trupi i njeriut nuk është në gjendje të sintetizojë natyrshëm përbërjen, kështu që vitamina C duhet të furnizohet në sistem me dietën e përditshme ose në formën e suplementeve. Acidi askorbik është zakonisht i disponueshëm në fruta dhe perime të freskëta – vitamina mund të gjendet në luleshtrydhe, kivi, portokall, si dhe kohlrabi, speca dhe lakrat e Brukselit, ndër të tjera. Forma e lëngshme e acidit L-askorbik që përdoret në përgatitje dallohet për biodisponibilitetin e saj të lartë, gjë që e bën OstroVit Pharma Vitamina C në pika një suplement dietik të vlefshëm.

Vetitë e përbërësve që përmban pikat e vitaminës C OstroVit Pharma

Vitamina C është një mbështetje për njerëzit fizikisht aktivë, pasi përbërësi ndihmon në ruajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve intensive. Përveç kësaj, acidi L-askorbik mbështet prodhimin e duhur të kolagjenit për funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishrave të dhëmbëve, si dhe dhëmbëve dhe lëkurës. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe funksionimin e duhur të sistemit nervor. Vitamina C gjithashtu ndihmon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes, dhe për më tepër, ajo mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Përveç kësaj, rrit përthithjen e hekurit dhe ndihmon në rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara