OstroVit Pharma Vitamin ADEK drops 30 ml

Brendi

12,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Vitamins ADEK është një suplement dietik i cilësisë së lartë, i cili është burim i vitaminave të vlefshme të tretshme në yndyrë, si vitamina A, vitamina D dhe vitamina E dhe K. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në i përshtatshëm për t’u ngrënë formë pika, e cila do të jetë e mrekullueshme si një shtesë e vlefshme për dietën e përditshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma ADEK Vitamins pika 30 ml

OstroVit Pharma Vitamins ADEK është një suplement dietik i cilësisë së lartë, i cili është burim i vitaminave të vlefshme të tretshme në yndyrë, si vitamina A, vitamina D dhe vitamina E dhe K. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në i përshtatshëm për t’u ngrënë formë pika, e cila do të jetë e mrekullueshme si një shtesë e vlefshme për dietën e përditshme.

 • Burimi i vitaminave të tretshme në yndyrë – Përgatitja përmban një kompleks prej katër vitaminash, duke i siguruar trupit 800 ug vitaminë A, 2000 IU vitaminë D, si dhe 12 mg vitaminë E dhe 75 ug vitaminë K.
 • Përmban vaj MCT , i cili rrit përthithjen e vitaminave të pranishme në produkt.
 • 1 racion = 3 pika .
 • Efikasiteti – Një paketë e produktit përmban 348 porcione të një suplementi dietik.
 • Forma e përshtatshme – Preparati i disponueshëm në formën e pikave mundëson një furnizim të përshtatshëm, të lehtë dhe pa probleme me vitamina të vlefshme.

OstroVit Pharma ADEK Vitamins – një burim i vitaminave të tretshme në yndyrë

Vitamina A është një derivat i karotenit që i përket grupit të karotenoideve. Është një komponent i klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, i cili grumbullohet në trupin e njeriut në mëlçi dhe në indin dhjamor. Ai gjendet natyrshëm në ushqim, në produkte të tilla si të brendshmet, qumështi dhe produktet e qumështit, perimet (p.sh. karotat, patatet e ëmbla, kungulli) dhe frutat (p.sh. pjeshkët).

Vitamina D është një përbërje kimike organike steroide, e klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, biodisponueshmëria e së cilës, si përbërësit e tjerë të këtij grupi, lidhet ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D mund të furnizohet me trupin me ushqim, ajo gjendet kryesisht në peshqit me vaj deti, si dhe në formën e suplementeve dietike. Në ditët me diell, sinteza e lëkurës së përbërjes është gjithashtu e mundur.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës, i cili në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Vitamina K është një grup i përbërjeve kimike të tretshme në yndyrë. Suplementi dietik OstroVit përdor menaquinone, dmth vitaminë K2, e cila prodhohet nga bakteret e zorrëve dhe gjithashtu mund të shpërndahet në trup së bashku me dietën e përditshme – Përbërja gjendet në produkte të tilla si spinaqi, marule, lulelakër ose produkte drithërash dhe është gjithashtu në dispozicion. në formën e suplementeve.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma ADEK Vitamins

Vitamina A kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të hekurit dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e gjendjes së duhur të mukozave dhe lëkurës së shëndetshme. Komponimi ndihmon në ruajtjen e shikimit të duhur dhe gjithashtu mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Vitamina D ndihmon në ruajtjen e kockave, dhëmbëve dhe muskujve të shëndetshëm, si dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Përveç kësaj, përbërësi ndihmon në përthithjen/përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit, si dhe në ruajtjen e niveleve optimale të kalciumit në gjak.

Vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Vitamina K, nga ana tjetër, kontribuon në koagulimin normal të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933902463 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara