OstroVit Pharma Vitamin C KIDS drops 30 ml

Brendi

3,90 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Vitamina C për fëmijë me pika është një suplement dietik i krijuar për më të vegjlit, i cili është një burim i vlefshëm i acidit L-askorbik. I disponueshëm në një formë të lehtë për t’u përdorur, ju lejon të rregulloni pjesën e duhur të produktit sipas moshës dhe nevojave të fëmijës, duke siguruar një furnizim pa probleme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Pika OstroVit Pharma Vitamin C KIDS 30 ml

OstroVit Pharma Vitamina C për fëmijë me pika është një suplement dietik i krijuar për më të vegjlit, i cili është një burim i vlefshëm i acidit L-askorbik. I disponueshëm në një formë të lehtë për t’u përdorur, ju lejon të rregulloni pjesën e duhur të produktit sipas moshës dhe nevojave të fëmijës, duke siguruar një furnizim pa probleme.

 • Burimi i vitaminës C në formën e acidit L-askorbik .
 • Krijuar me më të vegjlit në mendje – i përshtatshëm për fëmijë nga mosha 1 vjeç.
 • Aftësia për të përshtatur pjesën e preparatit sipas moshës dhe nevojave të fëmijës.
 • Performanca – paketa e produktit është e mjaftueshme për një kohë të gjatë të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – suplementi dietik me pika mundëson furnizim të shpejtë, të lehtë dhe pa probleme të vitaminës C.
 • Gjithmonë pranë – paketa e preparatit nuk zë shumë hapësirë, kështu që produktin mund ta keni gjithmonë me vete.

OstroVit Pharma Vitamina C për fëmijë – një burim i acidit L-askorbik për më të vegjlit.

Vitamina C është një përbërje kimike organike që i përket grupit të alkooleve polihidroksi. Është një substancë e tretshme në ujë, teprica e së cilës ekskretohet nga trupi me urinë dhe djersë. Trupi i njeriut nuk është në gjendje të sintetizojë vetë vitaminën C, kështu që përbërja konsiderohet një përbërës ekzogjen që duhet t’i jepet trupit së bashku me dietën e përditshme ose në formën e suplementeve. Natyrisht, vitamina C gjendet në ushqim, kryesisht në perime dhe fruta të freskëta. Acidi askorbik mund të gjendet në acerola, rrush pa fara e zezë, portokall ose luleshtrydhe, si dhe lakra jeshile, lakrat e Brukselit, specat ose kohlrabi, ndër të tjera.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Vitamina C për fëmijë:

Vitamina C është një përbërës që ndihmon në prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin e duhur të kockave, kërcit dhe lëkurës, si dhe dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve. Përveç kësaj, substanca mbështet funksionimin optimal të sistemit nervor dhe ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale psikologjike. Është gjithashtu një vitaminë që mbështet punën e duhur të sistemit imunitar dhe rrit përthithjen e hekurit. Përbërësi gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara