OstroVit Supreme Pure Glycine 200 g

Brendi

7,60 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Glycine është një suplement i klasit të lartë që përbëhet vetëm nga një zinxhir, që është L-glicina. Dedikuar atyre që mendojnë se mbushësit, konservantët dhe ngjyrat shtesë janë të panevojshëm. Ne u fokusuam te cilësia, duke marrë parasysh mikronizimin e produktit dhe absorbueshmërinë e shkëlqyer!

S’ka stok

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Glicine 200 g

OstroVit Glycine është një suplement i klasit të lartë që përbëhet vetëm nga një zinxhir, që është L-glicina. Dedikuar atyre që mendojnë se mbushësit, konservantët dhe ngjyrat shtesë janë të panevojshëm. Ne u fokusuam te cilësia, duke marrë parasysh mikronizimin e produktit dhe absorbueshmërinë e shkëlqyer!

 • 200 g L-glicinë në paketim
 • Paketa përmban 200 porcione
 • 1 porcion përmban 1 g L-glicinë të pastër
 • Vetëm një përbërës, pa mbushës të panevojshëm

Suplementet dietike – pse të përdorni L-glicinën?

L-glicina është një përbërje kimike organike nga grupi i aminoacideve endogjene. Përkundër faktit se është strukturalisht aminoacidi më i vogël (ka vetëm një atom hidrogjeni në zinxhirin anësor), ai luan një rol shumë domethënës në funksionimin e trupit tonë. Është një aminoacid proteinik që krijon struktura proteinike (p.sh. kolagjen), por vepron edhe si neurotransmetues në sistemin nervor qendror. Glicina është e përfshirë në prodhimin e ADN-së, fosfolipideve dhe kolagjenit, dhe gjithashtu ka një efekt të rëndësishëm gjatë çlirimit të ATP (adenozinës trifosfat), i cili përmban lidhje me energji të lartë që janë të nevojshme për të gjitha proceset jetësore.

Karakteristikat e përbërësve që përmban OstroVit Glicine:

 • Ato përmirësojnë përqendrimin, kujtesën, përmirësojnë humorin dhe shërbejnë si mbështetje për sistemin nervor
 • Ndihmoni për të përmirësuar gjendjen e lëkurës – elasticitet, shëndet dhe forcë
 • Glicina merr pjesë në proceset kryesore biokimike që prodhojnë energji në trup
 • Kanë veti antioksiduese
 • Është një suplement i shkëlqyer dietik që mbështet ndërtimin e forcës dhe masës muskulore
 • Duke ulur nivelin e lodhjes, na jep mundësinë të ushtrohemi më gjatë dhe në mënyrë më efektive
 • Është vërtetuar se mund të përmirësojë ndjeshmërinë ndaj insulinës
Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232619768 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara