OstroVit Supreme Pure Inositol 200 g

Brendi

17,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Inositol është një suplement që përmban vetëm një përbërës, që është mio-inositol. Suplementi nuk përmban agjentë të tepërt pjekjeje, lëndë mbushëse apo aditivë të tjerë dhe mikronizimi i tij është në nivelin më të lartë. Biodisponueshmëria ideale u diktua nga kërkesat e larta të konsumatorëve. Produkt nga linja Supreme Pure ku zgjidhni vetëm përbërësin aktiv të deklaruar.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Inositol 200 g

OstroVit Inositol është një suplement që përmban vetëm një përbërës, që është mio-inositol. Suplementi nuk përmban agjentë të tepërt pjekjeje, lëndë mbushëse apo aditivë të tjerë dhe mikronizimi i tij është në nivelin më të lartë. Biodisponueshmëria ideale u diktua nga kërkesat e larta të konsumatorëve. Produkt nga linja Supreme Pure ku zgjidhni vetëm përbërësin aktiv të deklaruar.

 • 200 g inozitol në një paketë
 • Deri në 200 porcione për paketë
 • 1000 mg në ditë
 • Vetëm një përbërës, pa lëndë mbushëse të panevojshme
 • Linja e produkteve SUPREME PURE
 • Vitamina B8

Inositol

Inositol është një përbërje kimike organike nga grupi i sheqerit, alkool ciklik polihidroksil me gjashtë karbon që përmban gjashtë grupe hidroksil. Nganjëherë quhet “vitamina B8”, por nuk është vitaminë sepse mund të sintetizohet nga trupi. Të gjithë izomerët kanë një shije të ëmbël. Ai sintetizohet kryesisht në tru, zemër, vezore, pjesërisht edhe në mëlçi dhe veshka. Ndoshta edhe në të gjitha indet. Përdoret gjithashtu në sistemin skeletor dhe riprodhues, ndër të tjera. Nëse duam ta gjejmë në ushqim, ia vlen të vëmë bast për p.sh. agrume, produkte me drithëra integrale ose fara. Duhet të mbani mend, megjithatë, se trupi ynë ka nevojë për një enzimë të quajtur fitazë që të jetë në gjendje të përdorë në mënyrë efektive mio-inositol, i cili vjen nga ushqimi. Kur ka disa anomali në sistemin e tretjes, është e lehtë t’i gjesh ato.

Karakteristikat e përbërësve të përfshirë në OstroVit Inositol:

 • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor
 • Ndihmoni në reduktimin e episodeve të stresit dhe ankthit
 • Ato mund të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes së flokëve
 • Mbështet metabolizmin e glukozës
 • Inositoli është një nga grupi i vitaminave B – B8
Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246227642 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara