OstroVit Ubichinon Q10 100 30 caps

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Ubiquinone Q10 100 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të koenzimës Q10. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërjen e vlefshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Ubiquinone Q10 100 mg 30 kapsula

OstroVit Ubiquinone Q10 100 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që ofron një burim të koenzimës Q10. Është një preparat i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërjen e vlefshme.

 • Burimi i koenzimës Q10 – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 100 mg ubiquinone.
 • 1 racion = 1 kapsulë.
 • Performanca – paketa përmban 30 racione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati i disponueshëm në formën e kapsulave të lehta për t’u gëlltitur siguron një furnizim pa probleme me suplementin dietik.

OstroVit Ubiquinone Q10 100 mg – burim i përbërjes së vlefshme

Koenzima Q10 është një përbërës i ngjashëm me vitaminën që është i tretshëm në yndyrë. Mund të shfaqet në formë të reduktuar, me ç’rast quhet ubiquinol, ose në formë të oksiduar, si ubikinon. Komponimi është i pranishëm në mitokondri, ku prodhohet energjia, dhe përqendrimi më i lartë i substancës mund të vërehet në qelizat e muskujve të zemrës.

Koenzima Q10 mund të prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut, por vetëm në sasi të vogla dhe niveli i saj zvogëlohet me kalimin e moshës. Kjo është arsyeja pse ia vlen të merret në konsideratë furnizimi i përbërjes në sistem nga jashtë – ubiquinone mund të gjendet në produktet shtazore, duke përfshirë mishin, të brendshmet ose peshkun, dhe në sasi më të vogla në përbërësit bimorë, si arrat dhe produktet e drithërave me drithëra të plota. Koenzima Q10 mund t’i jepet trupit edhe në formën e suplementeve dietike, të cilat dallohen për përmbajtjen e tyre të lartë të përbërjes.

Lloji

kapsula

Paketimi

30

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232613735 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara