OstroVit VIT&MIN SPORT 60 caps 2pack

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vita&Minerals Sport është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban vitamina dhe minerale të vlefshme, si dhe aminoacide dhe ekstrakte bimore. Është një preparat në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që udhëheqin një mënyrë jetese aktive.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit VITA&MINERALS Sport 60 kapsula

OstroVit Vita&Minerals Sport është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës që përmban vitamina dhe minerale të vlefshme, si dhe aminoacide dhe ekstrakte bimore. Është një preparat në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që udhëheqin një mënyrë jetese aktive.

 • Përgatitja përmban dy produkte – Vit-Multi, e cila i siguron trupit vitaminë C, NAC, ekstrakt të rrënjës së ashwagandha ose niacinë, ndër të tjera, dhe Min-Multi, që përmban magnez, kalcium, ekstrakt Saccharina japonica ose krom, ndër të tjera.
 • 1 racion = 2 kapsula.
 • Performanca – paketa përmban 30 racione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – produkti është i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Vita&Minerals Sport – burim gjithëpërfshirës i përbërësve të vlefshëm

Vitaminat janë substanca ekzogjene që duhet t’i furnizohen sistemit me ushqim, pasi trupi nuk është në gjendje t’i prodhojë ato vetë. Këto janë komponime që nuk kryejnë funksione ushqyese apo energjetike, por megjithatë janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit.

Mineralet janë një grup elementesh ushqyese që nuk sintetizohen nga trupi i njeriut dhe duhet të furnizohen me sistemin nga jashtë, me ushqime të përditshme dhe/ose suplemente dietike. Këto janë komponime që nuk janë burim energjie, por janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit. Mineralet e përdorura në përgatitjen OstroVit janë forma organike të përbërjeve, të cilat dallohen për biodisponueshmërinë e tyre të lartë, e cila ndikon pozitivisht në përthithjen dhe cilësinë e suplementit dietik.

Në OstroVit Vita&Minerals Sport mund të gjeni edhe komponime si:

 • N-acetil L-cisteinë NAC – derivat i cisteinës, i cili është një substrat për prodhimin e glutationit.
 • Ekstrakt i gjetheve të hithrës – ekstrakt nga një bimë njëvjeçare nga familja e hithrës, e cila dallohet për një mori përbërësish të vlefshëm.
 • Ekstrakti i gjetheve të çajit jeshil – ekstrakt i gjetheve të çajit kinez nga gjinia Camellia sinensis, të cilat gjatë prodhimit i nënshtrohen vetëm trajtimit me avull dhe tharjes, gjë që ndikon pozitivisht në ruajtjen e lëndëve ushqyese të vlefshme në strukturat bimore.
 • Ekstrakti i rrënjës së Ashwagandha – ekstrakt nga rrënja e një bime që i përket familjes Solanaceae, e njohur gjithashtu si vitania e ngadaltë ose xhensen indian.
 • Acidi alfa-lipoik ALA – një përbërje natyrale që ngjan kimikisht me vitaminat B dhe konsiderohet një substancë e ngjashme me vitaminën.
 • Ekstrakt i frutave të piperit të zi – ekstrakt nga fruti i një bime nga familja e specave.
 • Ekstrakti Saccharina japonica – KELP – ekstrakt i algave kafe, i cili është një burim natyral i jodit.

Ekstraktet e bimëve të përdorura në përgatitjen OstroVit Vita&Minerals Sport janë të standardizuara për përmbajtjen e përbërësve aktivë të vlefshëm, gjë që ndikon pozitivisht në cilësinë e suplementit dietik dhe siguron një furnizim të lartë të përbërjeve të vlefshme në çdo porcion të produktit.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vita&Minerals Sport

Vitamina A kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar, ndërsa tiamina kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë, ndërsa niacina kontribuon në uljen e lodhjes dhe lodhjes. Biotina ndihmon në ruajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe vitamina B12 luan një rol në ndarjen e qelizave. Vitamina C ndihmon në ruajtjen e funksionit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive, ndërsa vitamina D mbështet funksionin e duhur të muskujve dhe vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Magnezi ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve, dhe kalciumi mbështet funksionin e duhur të muskujve. Nga ana tjetër, kaliumi ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor, dhe zinku kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të makronutrientëve. Seleni ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe hekuri mbështet transportin e duhur të oksigjenit në trup.

KUJDES! Për shkak të përbërësve të përdorur në kapsulat OstroVit MIN-MULTI 30 (kryesisht selen në formën e L-selenomethionine), produkti ka një erë irrituese, të pakëndshme.

Lloji

kapsula

Paketimi

60

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246228212 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara