OstroVit Turmeric + Black Pepper + Ginger 90 tabs

Brendi

15,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Shafran i Indisë + Piper i Zi + Xhenxhefil është një suplement dietik që siguron një burim të tre ekstrakteve bimore. Është preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Shafran i Indisë + Piper i Zi + Xhenxhefil 90 tableta

OstroVit Shafran i Indisë + Piper i Zi + Xhenxhefil është një suplement dietik që siguron një burim të tre ekstrakteve bimore. Është preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i ekstrakteve bimore – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 300 mg ekstrakt të rizomës së shafranit të standardizuar në 95% kurkuminoidë, 100 mg ekstrakt të rrënjës së xhenxhefilit të standardizuar në 5% xhenxhefil dhe 2,1 mg ekstrakt të frutave të piperit të zi të standardizuar deri në 95% piperinë.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 90 porcione të preparatit, që mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Shafran i Indisë + Piper i Zi + Xhenxhefil – fuqia e ekstrakteve bimore

Ekstrakti i rizomës së shafranit të Indisë – një ekstrakt ekstrakt i nxjerrë nga rizoma tuberoze, e cila dallohet për shijen dhe aromën e saj të veçantë dhe ngjyrën e verdhë-portokalli. Është një burim i vlefshëm i përbërësve aktivë, ndër të cilët më kryesorët janë kurkuminoidet, për përmbajtjen e të cilave është standardizuar ekstrakti nga bima e përdorur në përgatitjen OstroVit.

Ekstrakti i frutave të piperit të zi – një ekstrakt nga fruti i një bime në familjen e specave, i cili është i standardizuar në 95% piperinë, përmbajtja e përbërjes kimike organike, e cila është një alkaloid që gjendet në shtresën e sipërme të frutave të piperit të zi.

Ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit – një ekstrakt nga rrënja e një bime shumëvjeçare nga familja e xhenxhefilit. Në preparatin OstroVit, ekstrakti është i standardizuar në 5% gingerolë, që është përmbajtja e përbërjeve kimike të klasifikuara si polifenole.

Ekstraktet bimore të përdorura në preparatin OstroVit janë të standardizuara për përmbajtjen e substancave aktive, gjë që ndikon pozitivisht në cilësinë e suplementit dietik dhe, për më tepër, siguron një furnizim të lartë të përbërësve të vlefshëm në çdo porcion të produktit.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246226911 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara