OstroVit Vitamin C 1000mg 30 tabs

Brendi

2,50 

Brand: 
OstroVit

Tabletat OstroVit Vitamin C 30 është një mbështetje natyrale për sistemin imunitar. OstroVit Vitamina C furnizon trupin me 1000 mg acid askorbik në çdo porcion. Vitamina C forcon barrierën mbrojtëse dhe e mbështet atë në luftën kundër mikroorganizmave dhe viruseve, si dhe përmirëson gjendjen e indit lidhor dhe mbështet gjendjen psikofizike.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina C 30 skeda

Tabletat OstroVit Vitamin C 30 është një mbështetje natyrale për sistemin imunitar. OstroVit Vitamina C furnizon trupin me 1000 mg acid askorbik në çdo porcion. Vitamina C forcon barrierën mbrojtëse dhe e mbështet atë në luftën kundër mikroorganizmave dhe viruseve, si dhe përmirëson gjendjen e indit lidhor dhe mbështet gjendjen psikofizike.

 • 1 porcion = 1 tabletë
 • Shërbim për enë: 30
 • Përmbajtja e paketimit: 30 tableta

Acidi L-askorbik – Vitamina C

Acidi L-askorbik është një përbërje kimike organike nga grupi i alkooleve polihidrike. Është një lëndë ushqyese thelbësore në dietën e njeriut, e cila është kryesisht përgjegjëse për funksionimin e duhur të indit lidhës dhe kockave. Forma e saj biologjikisht aktive – vitamina C, vepron si një agjent reduktues dhe një koenzimë në disa rrugë metabolike të trupit të njeriut. Vitamina C konsiderohet si një nga antioksidantët kryesorë.

Karakteristikat e përbërësve që përmban vitamina C OstroVit:

Si një përbërës ekzogjen, acidi askorbik nuk sintetizohet nga trupi ynë, prandaj duhet të furnizohet me ushqim ose përmes suplementeve. Vitamina C ka shumë veti dhe përfitime të dobishme. Këtu janë disa prej tyre:

 • Antioksidant i fuqishëm që largon radikalet e lira të tepërta nga qelizat tona
 • Ka një efekt të dobishëm në sistemin nervor dhe imunitar
 • Vitamina C mund të përshpejtojë rigjenerimin dhe rritjen e muskujve, pasi merr pjesë drejtpërdrejt në prodhimin e kolagjenit (ndërton indet e muskujve)
 • Efekti i dëshmuar i dobishëm në mesin e atletëve
 • Ka një efekt të dobishëm në kujdesin e lëkurës sonë – një kozmetikë vitaminë
Përdorimi i sugjeruar

Përdorni 1 racion (1 tabletë) në ditë.

Të mos përdoret tek personat që kanë predispozicion për formimin e gurëve në veshka ose që vuajnë nga gurët në veshka.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore për konsum. Suplementi dietik nuk mund të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara