OstroVit Vitamin C 1000 EFF 20s

Brendi

2,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina C 1000 është një suplement dietik në formën e tabletave shkumëzuese për t’u tretur në ujë. Është një alternativë e shkëlqyer për njerëzit që duan të plotësojnë nivelin e tyre ditor të vitaminës C, të cilët në të njëjtën kohë shmangin suplementet në formë tabletash dhe që kujdesen për një formulë me një përbërës me një dozë të lartë të vitaminës C. Një tabletë shkumëzuese suplementi ynë dietik siguron deri në 1000 mg acid L-askorbik – thjesht shpërndajeni atë në ujë dhe pini lëngun e gatshëm. Vitamina C luan një rol të rëndësishëm në trupin e njeriut, duke rregulluar shumë procese dhe funksione fiziologjike, kështu që nëse doni të plotësoni nivelet e saj ditore, merrni suplementin tonë OstroVit Vitamin C 1000 në tableta shkumëzuese!

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina C 1000 mg 20 tableta shkumëzuese

OstroVit Vitamina C 1000 është një suplement dietik në formën e tabletave shkumëzuese për t’u tretur në ujë. Është një alternativë e shkëlqyer për njerëzit që duan të plotësojnë nivelin e tyre ditor të vitaminës C, të cilët në të njëjtën kohë shmangin suplementet në formë tabletash dhe që kujdesen për një formulë me një përbërës me një dozë të lartë të vitaminës C. Një tabletë shkumëzuese suplementi ynë dietik siguron deri në 1000 mg acid L-askorbik – thjesht shpërndajeni atë në ujë dhe pini lëngun e gatshëm. Vitamina C luan një rol të rëndësishëm në trupin e njeriut, duke rregulluar shumë procese dhe funksione fiziologjike, kështu që nëse doni të plotësoni nivelet e saj ditore, merrni suplementin tonë OstroVit Vitamin C 1000 në tableta shkumëzuese!

 • 1 porcion = 1 tabletë
 • Numri i servirjeve në një paketë – 20
 • Në formën e tabletave shpërthyese të lehta për t’u përdorur
 • Aromë freskuese limoni

Vitaminë C

Vitamina C – pra acidi L-askorbik – është një përbërje kimike organike nga grupi i alkooleve polihidrike. Është një lëndë ushqyese thelbësore në dietën e njeriut, e cila është kryesisht përgjegjëse për funksionimin e duhur të indit lidhës dhe kockave. Forma e saj biologjikisht aktive, vitamina C, vepron si një agjent reduktues dhe koenzimë në disa rrugë metabolike të trupit të njeriut. Vitamina C konsiderohet si një nga antioksidantët kryesorë – largon radikalet e lira të tepërta nga qelizat tona. Niveli i duhur i tij në dietën tonë gjithashtu mundëson rigjenerim dhe rritje më të shpejtë të muskujve, duke marrë një pjesë të drejtpërdrejtë në prodhimin e kolagjenit. Mbështet sistemin nervor dhe imunitar.

Përdorimi i sugjeruar

Shpërndani 1 tabletë në 200 ml ujë. Konsumojeni një herë në ditë.

Të mos përdoret tek personat që kanë predispozicion për formimin e gurëve në veshka ose që vuajnë nga gurët në veshka.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore për konsum. Suplementi dietik nuk mund të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Shija

lemon

Lloji

tableta shkumëzuese

Paketimi

20

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara