OstroVit Vitamin C 1000mg 90 tabs

Brendi

4,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina C 90 tableta Mbështetje natyrale e sistemit imunitar. Vitamina C OstroVit i siguron trupit 1000 mg acid askorbik në çdo porcion. Ai forcon barrierën mbrojtëse dhe e mbështet atë në luftën kundër mikroorganizmave dhe viruseve dhe përmirëson gjithashtu gjendjen e indit lidhës dhe mbështet gjendjen psikofizike.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina C 90 skeda

OstroVit Vitamina C 90 tableta Mbështetje natyrale e sistemit imunitar. Vitamina C OstroVit i siguron trupit 1000 mg acid askorbik në çdo porcion. Ai forcon barrierën mbrojtëse dhe e mbështet atë në luftën kundër mikroorganizmave dhe viruseve dhe përmirëson gjithashtu gjendjen e indit lidhës dhe mbështet gjendjen psikofizike.

Acidi L-askorbik – vitaminë C

Është një përbërje kimike organike nga grupi i alkooleve polihidroksil. Është një lëndë ushqyese thelbësore në dietën e njeriut, e cila është kryesisht përgjegjëse për funksionimin e duhur të indit lidhës dhe kockave. Forma e saj biologjikisht aktive – vitamina C vepron si një faktor reduktues dhe koenzimë në disa rrugë metabolike të trupit të njeriut. Vitamina C konsiderohet si një nga antioksidantët kryesorë.

Karakteristikat e përbërësve që përmban vitamina C OstroVit:

Acidi askorbik, si një përbërës ekzogjen, nuk sintetizohet nga trupi ynë, prandaj duhet të furnizohet me ushqim ose përmes suplementeve. Vitamina C ka shumë veti dhe përfitime të dobishme. Ja disa prej tyre:

 • Është një antioksidant i fuqishëm që largon radikalet e lira të tepërta nga qelizat tona
 • Ka efekte të dobishme në sistemin nervor dhe imunitar
 • Vitamina C mund të përshpejtojë rigjenerimin dhe rritjen e muskujve, sepse është e përfshirë drejtpërdrejt në prodhimin e kolagjenit (ndërton indet e muskujve)
 • Efektet e dëshmuara të dobishme në mesin e atletëve
 • Ajo ka një efekt të dobishëm në kujdesin e lëkurës sonë – vitaminë kozmetike.
Përdorimi i sugjeruar

Përdorni 1 racion (1 tabletë) në ditë.

Të mos përdoret tek personat që kanë predispozicion për formimin e gurëve në veshka ose që vuajnë nga gurët në veshka.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore për konsum. Suplementi dietik nuk mund të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjë prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara