OstroVit Vitamin C 500 mg 30 tabs

Brendi

2,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina C 500 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i acidit L-askorbik. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për vitaminë C.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina C 500 mg 30 tableta

OstroVit Vitamina C 500 mg është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i acidit L-askorbik. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për vitaminë C.

 • Burimi i vitaminës C – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 500 mg acid L-askorbik.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 30 porcione preparati, të cilat mjaftojnë për një muaj të plotësimit të rregullt. opakowanie produktu zawiera 30 porcji preparatu, co wystarczy na miesiąc regularnej suplementacji.
 • Forma e rehatshme – Preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Vitamina C 500 mg – burim i vlefshëm i acidit L-askorbik

Vitamina C është një përbërje kimike organike që i përket grupit të alkooleve polihidroksi. Është një substancë e tretshme në ujë, teprica e së cilës ekskretohet nga trupi me urinë dhe djersë. Trupi i njeriut nuk është në gjendje të sintetizojë vetë vitaminën C, prandaj ky përbërës konsiderohet si një përbërës ekzogjen që duhet t’i jepet trupit së bashku me menunë ditore ose në formën e suplementeve dietike. Natyrisht, vitamina C gjendet në ushqim, kryesisht në perime dhe fruta të freskëta. Acidi askorbik mund të gjendet në acerola, rrush pa fara e zezë, portokall dhe luleshtrydhe, si dhe në lakër jeshile, lakrat e Brukselit, specat dhe kohlrabi.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina C 500 mg:

Vitamina C ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe gjithashtu mbështet mirëmbajtjen e funksionimit të duhur të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve fizike intensive. Përveç kësaj, acidi L-askorbik mbështet prodhimin e duhur të kolagjenit për të siguruar funksionimin optimal të enëve të gjakut, kockave, kërcit dhe mishrave të dhëmbëve, si dhe dhëmbëve dhe lëkurës. Substanca gjithashtu kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë dhe funksionimin optimal të sistemit nervor. Vitamina C ndihmon në uljen e lodhjes dhe lodhjes dhe për më tepër, ajo mbështet mirëmbajtjen e funksioneve normale psikologjike dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Komponimi gjithashtu mbështet rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E dhe rrit përthithjen e hekurit.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1 tabletë) në ditë. Të mos përdoret tek personat të cilët janë të predispozuar për krijimin e gurëve në veshka ose ata që vuajnë nga gurët në veshka. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose në gji nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara