OstroVit Vitamin D3 + K2 + Calcium 90 tabs

Brendi

7,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 + K2 + Kalciumi është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës, ​​i cili është burim i kolekalciferolit, vitaminës K2 në formën më të mirë të përthithur nga trupi i njeriut MK-7 dhe një element i vlefshëm, që është kalciumi. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me mikroelemente të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamina D3 + K2 + Kalcium 90 tableta

OstroVit Vitamina D3 + K2 + Kalciumi është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës, ​​i cili është burim i kolekalciferolit, vitaminës K2 në formën më të mirë të përthithur nga trupi i njeriut MK-7 dhe një element i vlefshëm, që është kalciumi. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me mikroelemente të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 dhe K2 – Një pjesë e preparatit i siguron trupit 2000 IU kolekalciferol dhe 100 ug vitaminë K2, të disponueshme në formën e menaquinone-7 që absorbohet më mirë nga trupi i njeriut.
 • I pasuruar me kalcium – Një pjesë e suplementit dietik përmban 750 mg kalcium që rrjedh nga karbonati i kalciumit.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 45 porcione të preparatit, që mjaftojnë për 1.5 muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Suplementi dietik në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron një furnizim pa probleme me përbërës të vlefshëm.

OstroVit Vitamina D3 + K2 + Kalcium – një burim gjithëpërfshirës i mikronutrientëve të vlefshëm

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet tek peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina K2 , e referuar si menaquinone, është një përbërje kimike organike e klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë. Vitamina K2 ruhet në trupin e njeriut kryesisht në mëlçi. Mund të prodhohet nga bakteret e pranishme në sistemin tretës, të shpërndara në organizëm me ushqim (mund të gjendet si në produktet bimore ashtu edhe në ato shtazore), si dhe në formën e suplementeve dietike. Vitamina K2 MK-7 e përdorur në përgatitjen OstroVit është një formë e përbërjes, e cila përthithet më së miri nga trupi i njeriut, e cila ka një efekt pozitiv në përthithjen e suplementit dietik. Përveç kësaj, produkti përfshin edhe vitaminën D3, e cila punon në mënyrë sinergjike me vitaminën K2, duke rritur efektin e saj.

Kalciumi – elementi kimik Ca. Është një përbërës mineral, i cili klasifikohet si makronutrientë sepse gjendet në trupin e njeriut në një sasi të konsiderueshme. Pothuajse 99% e kalciumit ndodhet në dhëmbë dhe kocka, megjithëse përbërja është gjithashtu e pranishme në lëngjet e trupit dhe indet e buta. Substanca mund të gjendet edhe në ushqim – Burimi i kalciumit konsiderohet kryesisht qumështi dhe produktet e qumështit, si dhe përbërës të tillë si farat e lulediellit, farat e susamit, lakra jeshile, arrat ose tofu. Thithja e kalciumit bëhet në zorrën e hollë dhe biodisponibiliteti i tij varet nga përbërës të tjerë.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 + K2 + Kalcium

Vitamina D e pranishme në preparat ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar dhe merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave. Komponimi gjithashtu ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në gjak dhe në përthithjen dhe përdorimin optimal të kalciumit dhe fosforit.

Vitamina K e përdorur në suplementin dietik kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut dhe ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.

Nga ana tjetër, kalciumi kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë dhe ndihmon në ruajtjen e transmetimit optimal të nervave, si dhe kontribuon në koagulimin e duhur të gjakut. Për më tepër, përbërësi mineral mbështet funksionimin e duhur të muskujve dhe enzimave tretëse dhe merr pjesë në procesin e ndarjes dhe specializimit të qelizave dhe gjithashtu është i nevojshëm për të mbajtur dhëmbë dhe kocka të shëndetshme.

Përdorimi i sugjeruar

Përdorni 1 porcion (2 tableta) në ditë para ngrënies.

Përpara përdorimit, këshillohet të bëni një test gjaku 25- (OH) D dhe të konsultoheni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësim për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna, gratë në gji, njerëzit që marrin antikoagulantë që përmbajnë antagonistë të vitaminës K (p.sh. warfarin dhe acenokumarol). Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara