OstroVit Vitamin D3 1000 IU 90 tabs

Brendi

4,20 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 1000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D3 1000 IU 90 tableta

OstroVit Vitamina D3 1000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i vitaminës D3. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 1000 IU kolekalciferol.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 90 porcione, të cilat mjaftojnë për tre muaj suplement të rregullt.
 • Forma e rehatshme – Preparati i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Vitamina D3 1000 IU – burim i vlefshëm i mikronutrientit të çmuar

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi. Komponimi mund të dorëzohet në trup me ushqim (substanca mund të gjendet, m.in. në peshkun me vaj deti), si dhe të prodhohet nga sinteza e lëkurës.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 1000 IU:

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve. Për më tepër, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca gjithashtu merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1 tabletë) në ditë.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Mbajeni këtë ambalazh të mbyllur mirë në një vend të thatë, në temperaturë 15-25°C. Mbajeni larg rrezet e diellit direkte.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara