OstroVit Vitamin D3 8000 IU 200 tabs

Brendi

7,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Vitamina D3 8000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vitaminës D3. Ky është një preparat në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që dallohen nga një nevojë e shtuar për mikronutrientin e vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin D3 8000 IU 200 tableta

OstroVit Vitamina D3 8000 IU është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i vitaminës D3. Ky është një preparat në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që dallohen nga një nevojë e shtuar për mikronutrientin e vlefshëm.

 • Burimi i vitaminës D3 – Një tabletë përmban 8000 IU kolekalciferol.
 • 1 porcion = ¼ tabletë .
 • Performanca – paketa e produktit përmban 800 racione të suplementit dietik.
 • Forma e përshtatshme – përgatitja në formën e tabletave që gëlltiten lehtë siguron një furnizim pa probleme të përbërjes së vlefshme.

OstroVit Vitamina D3 8000 IU – një pasuri e mikronutrientëve të vlefshëm

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, përthithja e komponentit është e lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë që i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet, ndër të tjera, në peshqit me vaj detar), si dhe me sintezën e lëkurës. Ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Vitamina D3 8000 IU

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm, si dhe funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi ndihmon gjithashtu në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e niveleve të duhura të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Përdorimi i sugjeruar

Të rriturit e shëndetshëm deri në moshën 75 vjeç – ¼ tabletë në ditë me një vakt; të rritur të shëndetshëm mbi 75 – ½ tabletë në ditë me një vakt. Produkt i destinuar për të rriturit.

Para përdorimit, këshillohet që të bëni një test 25-(OH)D në gjak dhe të konsultoheni me mjekun ose farmacistin tuaj për rezultatin e analizës.

1 porcion:

50 µg vitaminë D – ¼ tabletë në varësi të grupmoshës.

Ndani tabletën përpara konsumimit.

*Vlera prej 8000 IU vitaminë D i referohet përmbajtjes në një tabletë, e cila përmban 4 ose 2 porcione ditore në varësi të grupmoshës.

Mos e tejkaloni shërbimin e rekomanduar ditor për konsum. Produkti është i destinuar për të rriturit. Suplementi dietik nuk duhet të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) i një diete të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Ruani në temperaturë 15-25°C, në enë të mbyllur, në vend të thatë. Mbroni nga rrezet e diellit direkte.

Lloji

tableta

Paketimi

200

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara