OstroVit Vitamin E Natural Tocopherols Complex softgels 90 caps

Brendi

12,50 

Brand: 
OstroVit

Kompleksi OstroVit Vitamin E Natyral Tocopherols është një suplement dietik që përmban një grup përbërësish të vlefshëm. Në përgatitje mund të gjeni komponime të tilla si vitamina E e tretshme në yndyrë, tokoferolet natyrale, si dhe squalene bimore, fitosterol, beta-karoten ose koenzimë Q10. Është një produkt i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, që është një shtesë e vlefshme për dietën e përditshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Vitamin E Kompleksi Natyral Tocopherols 90 kapsula

Kompleksi OstroVit Vitamin E Natyral Tocopherols është një suplement dietik që përmban një grup përbërësish të vlefshëm. Në përgatitje mund të gjeni komponime të tilla si vitamina E e tretshme në yndyrë, tokoferolet natyrale, si dhe squalene bimore, fitosterol, beta-karoten ose koenzimë Q10. Është një produkt i disponueshëm në formën e kapsulave të gëlltitura lehtësisht, që është një shtesë e vlefshme për dietën e përditshme.

 • Burimi i vitaminës E – një porcion i preparatit përmban 63. 5 g D-alfa-tokoferil acetat.
 • Përmban një kompleks të tokoferoleve natyrale – një porcion suplementi dietik i siguron trupit 25 mg d-gama-tokoferol, 16 mg d-alfa-tokoferol, 7 mg d-delta-tokoferol dhe 2 mg d-beta-tokoferol.
 • I pasuruar me squalene bimore, fitosterol si dhe beta-karoten dhe koenzimë Q10 .
 • 1 racion = 1 kapsulë .
 • Performanca – paketimi i preparatit është i mjaftueshëm për tre muaj plotësim të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – produkt i disponueshëm si kapsula të lehta për t’u gëlltitur.

Kompleksi OstroVit Vitamin E Natyral Tocopherols – një grup përbërësish të vlefshëm

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe gjithashtu në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore si vaji i ullirit dhe vaji i lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave. Vitamina E është një substancë që ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Tokoferolet natyrale – një grup kimikatesh organike të tretshme në yndyrë. Ato vijnë në forma të ndryshme dhe shfaqin veti të ndryshme dhe aktivitet të ndryshëm biologjik. OstroVit përdor katër izoforma të tokoferoleve, si d-gama-tokoferol, d-alfa-tokoferol, d-delta-tokoferol dhe d-beta-tokoferol. Tokoferolet gjenden kryesisht në vajrat bimore, të tilla si vaji i lulediellit, misrit ose safflower, dhe në sasi më të vogla ato mund të gjenden gjithashtu në arra, perime ose produkte drithërash.

Skaleni i bimëve është një hidrokarbur i pangopur, i cili është një substancë jopolare. Është një përbërës izopreni që tregon ngjashmëri me karotenat dhe koenzimën Q10. Squaleni merret kryesisht nga mëlçia e peshkaqenëve, ndërsa squaleni i bimëve është një përbërës që rrjedh nga vajrat bimore (p.sh. vaji i ullirit) ose amaranti.

Fitosteroli është një sterol i prodhuar nga bimët. Është një alkool policiklik që shfaq një ngjashmëri strukturore me kolesterolin dhe ndryshimi në strukturën e përbërjeve ka të bëjë vetëm me zinxhirin anësor. Fitosteroli mund të gjendet në të gjitha indet bimore, por burimet më të pasura të substancës janë vajrat e farave, si vaji i misrit dhe vaji i susamit.

Beta-karoteni është një provitaminë A, një përbërje kimike organike me origjinë bimore që gjendet natyrshëm në ushqim. I përket grupit të karotenoideve, të cilat janë ngjyra bimore. Si një molekulë jo polare, pak e tretshme në ujë, por e shkëlqyeshme në yndyrna. Beta-karoteni mund të gjendet në perime dhe fruta si karotat, lakra jeshile, specat dhe pjepri.

Koenzima Q10 , e quajtur ubiquinone, është një përbërës i ngjashëm me vitaminën që është i tretshëm në yndyrë. Në sasi të vogla, mund të prodhohet natyrshëm në trupin e njeriut, por nivelet e tij ulen me kalimin e moshës. Mund të gjendet edhe në produktet shtazore si mishi, të brendshmet dhe peshku. Koenzima Q10 gjendet gjithashtu në sasi më të vogla në përbërësit e bimëve siç janë produktet e drithërave me drithëra dhe arrat.

Suplementi dietik OstroVit Vitamin E Kompleksi Natyral Tocopherols përmban një sërë substancash aktive, duke e bërë atë një shtesë të vlefshme për dietën e përditshme.

Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 porcion (1 kapsulë). Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose në gji nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara