Vitamin B50-Complex Classics 30s Caps

Brendi

9,50 

Vitaminat B janë një grup vitaminash të tretshme në ujë. Çdo vitaminë B ka një rol të veçantë në trup, megjithatë ato veprojnë në mënyrë sinergjike me njëra-tjetrën! Efekti i përgjithshëm i vitaminave B ndikon në një sërë procesesh biologjike në trup.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Vitaminat B janë një grup vitaminash të tretshme në ujë. Çdo vitaminë B ka një rol të veçantë në trup, megjithatë ato veprojnë në mënyrë sinergjike me njëra-tjetrën! Efekti i përgjithshëm i vitaminave B ndikon në një sërë procesesh biologjike në trup.

Kompleksi B50 është një formulë e përbërë nga lëndët ushqyese të mëposhtme:

 • Vitaminat Β1, Β2, Β6, Β12, Niacina, Acidi Pantotenik, Biotina: Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
 • Vitaminat Β1, Β2, Β6, Β12, Niacina, Biotina: Kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor.
 • Vitaminat Β2, Β6, , Β12, Niacin, Pantotenik, Folate: Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
 • Vitamina Β1, Β6, Β12, Niacina, Folate, Biotinë: Kontribuon në funksionin normal psikologjik.
 • Vitaminat Β6, Β12, Folate: Kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës.
 • Vitaminat Β2, Niacina, Biotina: Kontribuon në ruajtjen e mukozave normale.
 • Vitaminat Β2, Niacina, Biotina: Kontribuon në ruajtjen e lëkurës normale.
 • Vitaminat Β6, Β12: Kontribuojnë në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut.
 • Vitaminat Β6, Β12, Folate: Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
 • Folate, Vitamina B12: Ka një rol në procesin e ndarjes së qelizave.
 • Vitamina Β1: Kontribuon në funksionin normal të zemrës.
 • Vitamina B2: Ka një rol në procesin e specializimit të qelizave.
 • Vitamina B2: Kontribuon në ruajtjen e shikimit normal.
 • Vitamina B2: Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Vitamina B6: Kontribuon në sintezën normale të cisteinës.
 • Vitamina B6: Kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.
 • Vitamina B6: Kontribuon në metabolizmin normal të proteinave dhe glikogjenit.
 • Folate: Kontribuon në formimin normal të gjakut.
 • Folate: Kontribuon në sintezën normale të aminoacideve.
 • Folate: Kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë.
 • Acidi pantotenik: Kontribuon në performancën normale mendore.
 • Acidi pantotenik: Kontribuon në sintezën dhe metabolizmin normal të hormoneve steroide, vitaminës D dhe disa neurotransmetuesve
 • Biotina: Kontribuon në ruajtjen e flokëve normal.

Kompleksi B50 është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Njerëzit me kërkesa të shtuara mendore/konjitive
 • Të rriturit e moshuar
 • Atletët
 • Njerëz me një mënyrë jetese kërkuese
Përbërësit aktivë Për kapsulë AZHR*
Vitamina B1 50 mg 4545
Vitamina B2 50 mg 3571
Niacina 50 mg 312
Acidi pantotenik 50 mg 833
Βιταμίνη Β6 / Vitamina B6 50 mg 3571
PABA 50 mg
Acidi folik 400 mg 200
Biotina 50 mg 100
Vitamina B12 5 mg 200

Merrni 1 kapsulë para mëngjesit.

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues

Përmbajtja
30 kapsula

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni nën mjekim ose keni probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

kapsula

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara