Vitamin C Kids Stevia 30s Tabs

Brendi

5,00 

Tableta përtypëse me vitaminë C për fëmijë me shije të shkëlqyer portokalli

Power Health Vita – C kids përmban sasinë e duhur të vitaminës C për të përmbushur kërkesat ditore të fëmijëve. Vjen në formë të përtypur dhe shumë të shijshme! Vitamina C është vitamina më e njohur pasi:

 • Kontribuon në funksionimin normal të  sistemit imunitar 
 • Rrit absorbimin  e hekurit  
 • Kontribuon në  metabolizmin normal që jep energji 
 • Kontribuon në funksionimin normal të  sistemit nervor 
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik 
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga  stresi oksidativ 
 • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të  enëve të gjakut eshtrave, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës, dhëmbëve 
 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Vita-C Kids

Me ëmbëlsues nga bima stevia

Tableta përtypëse me vitaminë C për fëmijë me shije të shkëlqyer portokalli

Power Health Vita – C kids përmban sasinë e duhur të vitaminës C për të përmbushur kërkesat ditore të fëmijëve. Vjen në formë të përtypur dhe shumë të shijshme! Vitamina C është vitamina më e njohur pasi:

 • Kontribuon në funksionimin normal të  sistemit imunitar .
 • Rrit absorbimin  e hekurit .
 • Kontribuon në  metabolizmin normal që jep energji.
 • Kontribuon në funksionimin normal të  sistemit nervor.
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik.
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga  stresi oksidativ.
 • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të  enëve të gjakut eshtrave, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës, dhëmbëve.

Përbërësit aktivë për tabletë:
100 mg vitaminë C (125% DRI*)

Merrni 1 tabletë të përtypur në ditë, mundësisht para vaktit, si shtesë ushqimore. Rekomandohet për fëmijët mbi 4 vjeç me aftësi përtypëse.

Pa
gluten, laktozë, konservues, ngjyra artificiale.

I përshtatshëm për veganët

Përmbajtja
30 tableta të përtypshme

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë pamjes dhe arritjes së fëmijëve të vegjël. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Shija

portokalli

Lloji

oribleta

Paketimi

30

Produkt vegan

po

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara