Vitamin C+D3 1000mg / 1000iu Classics 30s Tabs

Brendi

Çmimi origjinal qe: 8,50 €.Çmimi i tanishëm është: 5,95 €.

Suplement ushqimor me vitamina C dhe D3

Vitamina C + D3 1000mg / 1000iu tableta me lirim me kohë prodhohen nga një proces i veçantë, i cili ruan vitaminën C në mikropelet, duke e lejuar atë të çlirohet ngadalë. Kjo do të thotë se përthithja e tij është një proces i vazhdueshëm, pasi çlirimi gradual i tij bëhet deri në 4-6 orë. Kështu, efektet e dobishme të vitaminës C janë të disponueshme në trup për një periudhë të qëndrueshme.

Vitaminat dhe D3 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Vitamina C + D3 1000mg/1.000iu

Suplement ushqimor me vitamina C dhe D3

Vitamina C + D3 1000mg / 1000iu tableta me lirim me kohë prodhohen nga një proces i veçantë, i cili ruan vitaminën C në mikropelet, duke e lejuar atë të çlirohet ngadalë. Kjo do të thotë se përthithja e tij është një proces i vazhdueshëm, pasi çlirimi gradual i tij bëhet deri në 4-6 orë. Kështu, efektet e dobishme të vitaminës C janë të disponueshme në trup për një periudhë të qëndrueshme.

Vitaminat dhe D3 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar

Vitaminë C:

 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ
 • Kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të enëve të gjakut, kockave, kërcit, lëkurës, mishrave të dhëmbëve dhe dhëmbëve.
 • Kontribuon në metabolizmin normal që jep energji
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
 • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
 • Kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes
 • Kontribuon në rigjenerimin e formës së reduktuar të vitaminës E
 • Rrit absorbimin e hekurit

Vitamina D3:

 • Kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit
 • Kontribuon në nivelet normale të kalciumit në gjak
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve, kockave dhe dhëmbëve
 • Ka një rol në procesin e ndarjes qelizore
PËRBËRËSIT AKTIV PËR TABLETË SHUMËSIA E ATRIBRUAR PËR TABLETË
Vitaminë C 1000 mg (1250%*)
Vitamina D3 25μg (1000iu) (500%*)

Udhëzimet e përdorimit
Merrni 1 tabletë në ditë

Pa
gluten, laktozë, konservues, ngjyra artificiale

Përmbajtja
30 tableta

I përshtatshëm për vegjetarianët

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara