Vitamin D3 5000iu Classic 60s Tabs

Brendi

8,50 

Vitamina D është një substancë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrë, e cila u zbulua në kërkimin e shkakut të rakitit dhe osteomalacisë tek fëmijët. Është e vetmja vitaminë që prodhohet në trupin tonë, dhe akoma më konkretisht, prodhohet në lëkurën tonë nga veprimi i dritës së diellit dhe rrezatimit ultravjollcë në formën më aktive të D3, kolekalciferolit. Studime të shumta shkencore në vitet e fundit kanë zbuluar D3 shumë veti të rëndësishme shëndetësore.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

D-vit3 5000iu

Vitamina D është një substancë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrë, e cila u zbulua në kërkimin e shkakut të rakitit dhe osteomalacisë tek fëmijët. Është e vetmja vitaminë që prodhohet në trupin tonë, dhe akoma më konkretisht, prodhohet në lëkurën tonë nga veprimi i dritës së diellit dhe rrezatimit ultravjollcë në formën më aktive të D3, kolekalciferolit. Studime të shumta shkencore në vitet e fundit kanë zbuluar D3 shumë veti të rëndësishme shëndetësore.

D-Vit3 është një formulë e përbërë nga 5000 vitaminë D3 që demonstron vetitë e mëposhtme:

 • Kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, si dhe në nivelet normale të kalciumit në gjak
 • Kontribuon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Ndihmon për të reduktuar rrezikun e rënies që shoqërohet me paqëndrueshmëri posturale dhe dobësi të muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart
 • Është i nevojshëm për funksionimin normal të sistemit imunitar dhe rritjen dhe zhvillimin normal të kockave te fëmijët

D- Vit3, 5.000iu është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Mungesa e vitaminës D
 • Të moshuarit
 • Gratë në menopauzë
 • Njerëzit me metabolizëm të dëmtuar të vitaminës D3

D- Vit3, 5.000iu i serisë Classics Platinum Range në formën më të disponueshme të D-së si kolekalciferoli D3, siguron përthithjen e tij optimale.

Përbërësit aktivë për tabletë:
125μg (5.000iu) Vitamina D3 (2500%*)

Merrni 1 tabletë pas vaktit

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues

Përmbajtja
60 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni nën mjekim ose keni probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore.

Lloji

tableta

Paketimi

60

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara