Vitamin D3 2000iu Classic 60s Tabs

Brendi

6,50 

Vitamina D është një substancë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrë, e cila u zbulua në kërkimin e shkakut të rakitit dhe osteomalacisë tek fëmijët. Konsiderohet si një nga vitaminat e pakta të prodhuara në trupin tonë dhe më konkretisht prodhohet në lëkurën tonë nga rrezet e diellit dhe rrezatimi ultravjollcë në formën më aktive të D3, kolekalciferolit. Vitet e fundit, studime të shumta shkencore kanë zbuluar vetitë shëndetësore të vitaminës D3.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

D-vit3 2000iu

Vitamina D është një substancë shumë e rëndësishme e tretshme në yndyrë, e cila u zbulua në kërkimin e shkakut të rakitit dhe osteomalacisë tek fëmijët. Konsiderohet si një nga vitaminat e pakta të prodhuara në trupin tonë dhe më konkretisht prodhohet në lëkurën tonë nga rrezet e diellit dhe rrezatimi ultravjollcë në formën më aktive të D3, kolekalciferolit. Vitet e fundit, studime të shumta shkencore kanë zbuluar vetitë shëndetësore të vitaminës D3.

D-Vit3 është një formulë e përbërë nga 2000 vitaminë D3 që demonstron vetitë e mëposhtme:

 • Kontribuon në përthithjen/përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit, si dhe në nivelet normale të kalciumit në gjak
 • Kontribuon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë
 • Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Ndihmon për të reduktuar rrezikun e rënies që shoqërohet me paqëndrueshmëri posturale dhe dobësi të muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart
 • Është i nevojshëm për funksionimin normal të sistemit imunitar dhe rritjen dhe zhvillimin normal të kockave te fëmijët

D-Vit3 është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Nivele të ulëta ose mungesë të vitaminës D
 • Njerëzit që nuk ekspozohen shpesh në diell
 • Të rriturit e moshës së mesme
 • Të moshuarit
 • Gratë në menopauzë
 • Njerëzit me metabolizëm të dëmtuar të vitaminës D3

Vitamina D3 e serisë Classics Platinum Range në formën më biodisponueshme të D si kolekalciferoli D3, siguron përthithjen e saj optimale.

PËRBËRËSIT AKTIV PËR TABLETË
Vitamina D3 50 μg (2000 iu)

Merrni 1 tabletë pas vaktit

Pa
gluten, laktozë, konservues

Përmbajtja
60 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, jeni nën mjekim ose keni probleme shëndetësore.

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore

Lloji

tableta

Paketimi

60

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara