Multi+Multi Time 30s classics Tabs

Brendi

9,90 

Shtesë ushqimore multivitamine me tableta të lëshuara në kohë për përthithje të përmirësuar të lëndëve ushqyese. Multi + Multi time është një multivitaminë e krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat ditore të të rriturve. Me një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë. Tabletat e lëshuara në kohë ofrojnë çlirim gradual dhe në këtë mënyrë përthithje më të mirë të përbërësve aktivë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Multi+ Multi Time

Multivitamina me çlirim të ngadaltë

Shtesë ushqimore multivitamine me tableta të lëshuara në kohë për përthithje të përmirësuar të lëndëve ushqyese. Multi + Multi time është një multivitaminë e krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat ditore të të rriturve. Me një gamë të gjerë vitaminash, mineralesh dhe elementësh gjurmë. Tabletat e lëshuara në kohë ofrojnë çlirim gradual dhe në këtë mënyrë përthithje më të mirë të përbërësve aktivë.

Vitaminat, mineralet dhe elementët gjurmë të përfshira në Multi + Multi time kontribuojnë në sa vijon:

 • Vitaminat B6, B12 dhe Magnezi: Funksionimi normal i sistemit nervor.
 • Zinku: Funksioni kognitiv normal dhe ruajtja e niveleve normale të testosteronit në gjak.
 • Vitaminat B1 dhe B2: Metabolizmi normal që jep energji
 • Niacina dhe biotina: psikologjike normale
 • Acidi pantotenik dhe acidi folik: Reduktimi i lodhjes dhe lodhjes.
 • Vitamina B1: Funksionimi normal i zemrës.
 • Vitamina E & selenium: Mbron qelizat nga stresi oksidativ.
 • Hekuri: Transferimi normal i oksigjenit në trup.
 • Vitamina C: Formimi normal i kolagjenit për funksionimin normal të kockave, kërcit, dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
 • Kalciumi, mangani dhe vitamina D3: Mirëmbajtja e kockave normale.
 • Fosfori: ruajtja e dhëmbëve dhe kockave normale.
 • Vitamina D3: Ndihmon në reduktimin e rrezikut të rënies që lidhet me paqëndrueshmërinë posturale dhe dobësinë e muskujve. Rënia është një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart.
 • Vitamina D3, magnezi dhe kalciumi: Funksioni normal i muskujve.
 • Vitamina C, zink dhe vitamina D3: Funksionimi normal i sistemit imunitar.
 • Vitamina A: Ruajtja e shikimit normal.
 • Krom: Ruajtja e niveleve normale të glukozës në gjak.
 • Bakri: Pigmentim normal i flokëve.

Multi + Multi Time është një suplement ushqimor i përshtatshëm për:

 • Njerëz që duhet të plotësojnë nevojat e tyre të përditshme ushqimore
 • Njerëzit në një dietë më pak të ekuilibruar
 • Njerëzit me kërkesa të shtuara mendore/konjitive
Përbërësit aktivë Për tabletë RDI *
Kalciumi 160 mg 20
Magnezi 100 mg 26,7
Vitaminë C 80 mg 100
Niacina 16 mg 100
Vitamina E 12 mg 100
Acidi pantotenik 7,5 mg 100
Hekuri 5 mg 35,7
Zinku 5 mg 50
Mangani 2 mg 100
Vitamina B2 1,4 mg 100
Vitamina B6 1,4 mg 100
Vitamina B1 1,1 mg 100
Vitamina Α 800 mcg 100
Acidi folik 300 mcg 150
Molibden 50 mcg 100
Biotina 50 mcg 100
Krom 40 mcg 100
Selenium 30 mcg 54,5
Vitamina D3 7,5 mcg 150
Vitamina B12 2,5 mcg 100
Bakri 0,5 mg 50

Merrni 1 tabletë, mundësisht para vaktit si shtesë ushqimore ose në përputhje me udhëzimet e mjekut tuaj.

Pa
gluten, laktozë, konservues, aroma.

Përmbajtja
30 tableta

Shtatzënia/Ushqyerja me gji
Mos merrni asnjë suplement ushqimor gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, përveç nëse këshillohet nga mjeku juaj.

Diabetikët
I përshtatshëm për diabetikët

Mbyllni me kujdes pas përdorimit. Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë shikimit dhe të aksesit të fëmijëve. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim i një diete të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

tableta

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara