Omega 3-6-9 Classics 30s Caps

Brendi

9,40 

Acidet yndyrore omega janë një grup acidesh yndyrore esenciale të pangopura që nuk mund të prodhohen nga trupi i njeriut dhe për këtë arsye duhet të merren nga dieta.

Marrja e përditshme e acideve yndyrore omega është jashtëzakonisht e rëndësishme për trupin e njeriut, pasi ato janë përgjegjëse për funksionimin e duhur të membranave qelizore, gjegjësisht kontrollin e transportit të substancave që hyjnë dhe dalin nga qelizat. Mungesa e tyre prish funksione shumë të rëndësishme të trupit të njeriut.

Suplementi ushqimor Omega 3.6.9 i Platinum Range përmban një kombinim të vajit të peshkut, vajit të lirit dhe vajit të lulediellit me një përmbajtje të lartë në acide yndyrore omega 3, 6 dhe 9 të pangopura (EPA, DHA, ALA, LA, OA).

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

Omega 3.6.9

Acidet yndyrore omega janë një grup acidesh yndyrore esenciale të pangopura që nuk mund të prodhohen nga trupi i njeriut dhe për këtë arsye duhet të merren nga dieta.

Marrja e përditshme e acideve yndyrore omega është jashtëzakonisht e rëndësishme për trupin e njeriut, pasi ato janë përgjegjëse për funksionimin e duhur të membranave qelizore, gjegjësisht kontrollin e transportit të substancave që hyjnë dhe dalin nga qelizat. Mungesa e tyre prish funksione shumë të rëndësishme të trupit të njeriut.

Suplementi ushqimor Omega 3.6.9 i Platinum Range përmban një kombinim të vajit të peshkut, vajit të lirit dhe vajit të lulediellit me një përmbajtje të lartë në acide yndyrore omega 3, 6 dhe 9 të pangopura (EPA, DHA, ALA, LA, OA).

Përbërësit aktivë për kapsulë Shuma e atribuarpër kapsulë
Vaj peshkuprej saj:

– EPA – acid eikosapentaenoik (Omega 3)

– DHA – acid dokosaheksaenoik (Omega 3)

400 mg 

72 mg

48 mg

Vaji i farës së liritprej saj:

– ALA – acid α-linolenik (Omega 3)

300 mg 

150 mg

Vaj luledielliprej saj:

– LA – acid linoleik (Omega 6)

– OA – acid oleik (Omega 9)

290 mg

 

140 mg

51 mg

Vitamina E 10 mg (83%*)

 

Udhëzimet e përdorimit
Merrni 1 kapsulë në ditë, mundësisht pas ushqimit si shtesë ushqimore ose sipas udhëzimeve të mjekut tuaj.

Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni nën trajtim antikoagulues.

Pa
sheqer, gluten, laktozë, konservues, ngjyra artificiale.

Përmbajtja
30 kapsula

Ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ο C), jashtë pamjes dhe arritjes së fëmijëve të vegjël. Mbajeni produktin larg nxehtësisë, dritës ose lagështisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të ekuilibruar. Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e sëmundjeve njerëzore. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ilaçe ose përballeni me probleme shëndetësore.

Lloji

kapsula

Paketimi

30

Brendi

Power of Nature

Origjina

Greqi

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara