OstroVit EAA 400 g grapefruit

Brendi

18,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit EAA është një suplement dietik pluhur që plotëson dietën tonë me aminoacide esenciale ekzogjene që trupi i njeriut nuk është në gjendje t’i sintetizojë vetë. Produkti i linjës TRUE TASTE u zhvillua duke përdorur lëndë të para të cilësisë më të lartë. OstroVit EAA në dy shije të shijshme për konsumatorët më kërkues.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit EAA 400 g

OstroVit EAA është një suplement dietik pluhur që plotëson dietën tonë me aminoacide esenciale ekzogjene që trupi i njeriut nuk është në gjendje t’i sintetizojë vetë. Produkti i linjës TRUE TASTE u zhvillua duke përdorur lëndë të para të cilësisë më të lartë. OstroVit EAA në dy shije të shijshme për konsumatorët më kërkues.

 • Një gamë e tërë e aminoacideve ekzogjene
 • Produkt i përforcuar me formulën EAA Support
 • Lëndët e para të testuara në laborator
 • 40 racione në paketë
 • Aminoacidet esenciale
 • Linja e produkteve TRUE TASTE

EAA – AMINOACIDET ESENCIALE

Aminoacidet esenciale EAA janë një grup përbërjesh kimike organike (aminoacide), të cilat janë “puzzlet” bazë për ndërtimin e peptideve dhe proteinave. Trupi ynë, për fat të keq, nuk është në gjendje të sintetizojë (prodhojë) vetë, kështu që është kaq e rëndësishme t’u sigurohet atyre një dietë e duhur ose me ndihmën e suplementeve. Përbërja përfshin kompleksin BCAA, pra tre aminoacide me zinxhir të gjatë: Leucinë, Valinë dhe Isoleucinë, si dhe komponime të tilla si Lizina, Threonina, Fenilalanina, Metionina, Arginina, Histidina dhe Triptofani. Kompleksi OstroVit Supreme Pure EAA, falë aminoacideve proteinike, mbështet rigjenerimin dhe proceset anabolike të qelizave tona të muskujve. Përbërësit e suplementit kontribuojnë në mbështetjen dhe pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë në një sërë procesesh jetësore të trupit tonë, duke mbështetur sistemin imunitar, nervor dhe tretës.

Karakteristikat e përbërësve të përfshirë në OstroVit EAA:

 • Plotësoni dietën me aminoacide esenciale ekzogjene
 • Përshpejtoni proceset e rigjenerimit të muskujve
 • Mund të mbështesë proceset anabolike në qelizat e muskujve
 • Parandalimi i katabolizmit të muskujve
 • Mbështet veprimin e CUN – sistemit nervor qendror dhe tretës
 • EAA janë aminoacide thelbësore për funksionimin e duhur të sistemit imunitar
 • përmirësojnë proceset energjetike të trupit
 • Shtimi i glutaminës, tirozinës, cisteinës

PARALAJMËRIM! Për shkak të përmbajtjes së lartë të L-leucinës, L-izoleucinës, L-fenilalaninës dhe L-triptofanit, produkti karakterizohet nga tretshmëri më e ulët dhe një shije të hidhur. Ky është një tipar natyror i lëndëve të para të përdorura. Një zgjidhje e mirë është të përzieni produktin në ujë ose lëng, duke e trazuar butësisht tretësirën ose të pini pluhurin drejtpërdrejt me ujë ose lëng.

Shija

grejpfrut

Lloji

pluhur

Paketimi

400g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246224870 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara