OstroVit Erythritol 1000 g

Brendi

10,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Erythritol është një ëmbëlsues me cilësi të lartë që përdoret si një alternativë ndaj sheqerit tradicional të tryezës (saharozës). Indeksi glicemik i eritritolit është 0, falë të cilit nuk rrit sheqerin në gjak. E përkryer për njerëzit që kujdesen për shëndetin dhe për ata që duan të kufizojnë marrjen e sheqerit.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Eritritol 1000 g

OstroVit Erythritol është një ëmbëlsues me cilësi të lartë që përdoret si një alternativë ndaj sheqerit tradicional të tryezës (saharozës). Indeksi glicemik i eritritolit është 0, falë të cilit nuk rrit sheqerin në gjak. E përkryer për njerëzit që kujdesen për shëndetin dhe për ata që duan të kufizojnë marrjen e sheqerit.

 • 1000 g në paketim
 • IG (indeksi glicemik) = 0
 • Produkt pa kalori
 • Një zëvendësues i saharozës, pra sheqerit tradicional

Erythrol (Erythritol) – një zëvendësues i shëndetshëm i sheqerit

Eritritoli është një përbërje kimike organike, alkool tetrahidrik nga grupi i sheqerit. Në industrinë ushqimore përdoret si zëvendësues i sheqerit tradicional dhe më konkretisht si ëmbëlsues, i fshehur nën kodin e aditivit ushqimor me numrin E968. Ndodhet natyrshëm në fruta, por edhe në disa alga deti dhe në verën e kuqe. Eritritoli është një zëvendësues i sheqerit tradicional i rekomanduar veçanërisht për diabetikët, sepse ka vlerë zero energjetike. Nuk fermentohet nga bakteret që gjenden në zgavrën e gojës, prandaj nuk shkakton karies.

Vetitë:

 • I shkëlqyer si zëvendësues i sheqerit tradicional
 • Indeksi glicemik i barabartë me 0 (IG = 0)
 • Produkte pa kalori, të pa metabolizuara nga trupi ynë
 • Ideale për njerëzit që kufizojnë sheqerin në dietën e tyre
 • Nuk rrit glukozën në gjak
Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

1000g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933906638 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara