OstroVit Fat Burner eXtreme 90 caps

Brendi

18,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Fat Burner eXtreme është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës i cili është burim i 10 substancave të ndryshme, si ekstrakti i farës së mangos afrikane, L-tirozina ose kromi. Ky preparat disponohet në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, të krijuara për personat fizikisht aktivë që kujdesen për pamjen e figurës së tyre.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Fat Burner eXtreme 90 kapsula

OstroVit Fat Burner eXtreme është një suplement ushqimor gjithëpërfshirës i cili është burim i 10 substancave të ndryshme, si ekstrakti i farës së mangos afrikane, L-tirozina ose kromi. Ky preparat disponohet në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë, të krijuara për personat fizikisht aktivë që kujdesen për pamjen e figurës së tyre.

 • Burimi i dhjetë përbërësve të vlefshëm – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 500 mg L-tirozinë, 300 mg L-carnitine tartrate, 200 mg ekstrakt të kokrrave të kafesë jeshile të standardizuar në 50% acid klorogjenik dhe 5% kafeinë, si si dhe 200 mg ekstrakt të gjetheve të çajit jeshil të standardizuar në 50% polifenole dhe 200 mg ekstrakt të rrënjës së xhenxhefilit të standardizuar në 5% gingerolë. Produkti përmban gjithashtu 190 mg kafeinë anhydrous, 150 mg ekstrakt të farës së mangos afrikane dhe 50 mg ekstrakt të rrënjës së xhensenit të standardizuar në 20% xhensenoside, 2,1 mg ekstrakt të frutave të piperit të zi të standardizuar në 95% piperinë dhe 100 μg krom.
 • 1 racion = 3 kapsula.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 30 porcione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – djegës dhjami i disponueshëm në formën e kapsulave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Fat Burner eXtreme – burim gjithëpërfshirës i përbërësve të vlefshëm

L-tirozina – një aminoacid endogjen, i cili në trupin e njeriut formohet nga një aminoacid tjetër, fenilalanina. Tirosina gjithashtu mund të furnizohet në trup me produkte me proteina të larta si mishi, peshku dhe bishtajore të thata.

L-carnitine tartrate – një formë e L-carnitine që dallohet nga shpejtësia e përthithjes së saj të shpejtë. L-carnitine është një përbërje kimike organike e klasifikuar si një substancë e ngjashme me vitaminën. Është një dipeptid i formuar nga aminoacide si metionina dhe lizina. Komponimi gjendet natyrshëm në trupin e njeriut dhe burimet e përbërësit konsiderohen si produkte zoonotike si mishi, peshku, qumështi dhe produktet e qumështit.

Ekstrakti i kokrrave të kafesë jeshile – një ekstrakt nga kokrrat e papërpunuara të kafesë që nuk janë pjekur. Shmangia e procesit të pjekjes e bën kafenë jeshile një burim të vlefshëm të acidit klorogjenik dhe në të njëjtën kohë përmban një sasi të ngjashme kafeine si kafeja tradicionale. Ekstrakti i kokrrave të kafesë jeshile i përdorur në OstroVit Fat Burner eXtreme është i standardizuar për përmbajtjen e acidit klorogjenik dhe kafeinës, e cila ndikon pozitivisht në cilësinë e suplementit dietik.

Ekstrakti i gjetheve të çajit jeshil – një ekstrakt nga gjethet e çajit kinez të gjinisë Camellia sinensis, të cilat gjatë prodhimit i nënshtrohen vetëm trajtimit me avull dhe tharjes, gjë që ka një efekt pozitiv në ruajtjen e lëndëve ushqyese të vlefshme në strukturat e bimës. Çaji jeshil përmban shumë substanca bioaktive, duke përfshirë polifenolet, për përmbajtjen e të cilave standardizohet ekstrakti nga bima e përdorur në produkt.

Ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit – një ekstrakt nga rrënja e një bime shumëvjeçare nga familja e xhenxhefilit. Në preparatin OstroVit, ekstrakti është i standardizuar në 5% gingerolë, që është përmbajtja e përbërjeve kimike të klasifikuara si polifenole.

Kafeina – një përbërje kimike organike nga grupi i alkaloideve purine. Është një substancë që gjendet natyrshëm në natyrë, dhe kokrrat e pjekura të kafesë dhe gjethet e çajit konsiderohen burimi kryesor i saj. Djegësi i yndyrës së OstroVit përdor kafeinë anhydrous, e cila është një përbërës i koncentruar që ndikon pozitivisht në efektivitetin dhe cilësinë e suplementeve.

Ekstrakti i farës së mangos afrikane – një ekstrakt nga farat e frutave të specieve Irvingia gabonesis, i cili gjendet pothuajse ekskluzivisht në Afrikën Lindore. Ai përmban shumë vitamina, minerale dhe fibra dietike, dhe ekstrakti i nxjerrë nga farat e produktit është një burim i substancave të vlefshme biologjikisht aktive.

Ekstrakti i rrënjës së xhensenit – një ekstrakt nga rrënja e një bime nga familja aralia. Është një pasuri e substancave biologjikisht aktive dhe përbërësit më të rëndësishëm të përftuar nga bima përfshijnë xhinsenozidet, përmbajtja e të cilave standardizohet nga ekstrakti bimor i përdorur në produkt.

Ekstrakt i frutave të piperit të zi – ekstrakt nga fruti i një bime nga familja e specave, i cili është i standardizuar në 95% piperinë, gjegjësisht përmbajtjen e një përbërjeje kimike organike, e cila është një alkaloid që gjendet në shtresën e sipërme të frutave të piperit të zi.

Krom – një mikronutrient me simbolin Cr – një përbërës mineral që gjendet në trupin e njeriut në sasi të vogla, por është thelbësor për funksionimin optimal të trupit. Gjendet natyrshëm në ushqim – kromi mund të gjendet në produkte të tilla si produktet e drithërave me drithëra, maja, vezët ose perimet si brokoli, bizelet dhe domatet.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Fat Burner eXtreme

Kromi kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të makronutrientëve dhe ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak.

Lloji

kapsula

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246224252 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara