OstroVit Zinc Picolinate 150 tabs

Brendi

5,90 

Brand: 
OstroVit
Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 racion (1 tabletë) në ditë pas ngrënies. Produkti është i destinuar për të rriturit.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënësja nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Zinc Picolinate 150 tableta

OstroVit Zinc Picolinate është një suplement dietik që ofron një burim zinku në një formë shumë të disponueshme – zink picolinate. Është një preparat në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me mikronutrientin e vlefshëm.

 • Burimi i zinkut – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 15 mg të elementit në formën shumë të disponueshme të pikolinatit të zinkut.
 • 1 porcion = 1 tabletë.
 • Efikasiteti – paketa përgatitore përmban 150 racione të produktit, që mjaftojnë për 5 muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit.

OstroVit Zink Picolinate – burim i përbërësit të vlefshëm

Zinku – një element kimik me simbolin Zn. Është një mineral, i klasifikuar si një mikronutrient i cili në trupin e njeriut gjendet kryesisht në muskujt dhe kockat skeletore dhe në sasi më të vogla edhe në tru, pankreas ose mëlçi. Është një substancë që mund të gjendet në një shumëllojshmëri të gjerë ushqimesh dhe mishi i kuq, shpendët, bishtajoret e thata, arrat dhe drithërat me drithëra konsiderohen si burimet kryesore të zinkut.

OstroVit përdor pikolinat zinku, një formë e përbërjes që konsiderohet të jetë shumë e disponueshme, gjë që e bën suplementin dietik një burim të vlefshëm të substancës së dëshiruar, e cila dallohet për përthithjen e shkëlqyer në trupin e njeriut.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Zink Picolinate

Zinku ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit normal acid-bazë dhe për më tepër mbështet ruajtjen e metabolizmit optimal të karbohidrateve. Është një përbërës që ndihmon në ruajtjen e funksionit normal kognitiv dhe mbështet sintezën e duhur të ADN-së. Minerali gjithashtu mbështet ruajtjen e pjellorisë normale dhe funksionit riprodhues, dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të makronutrientëve dhe acideve yndyrore. Përveç kësaj, ai kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të vitaminës A dhe ndihmon në sintezën e duhur të proteinave. Zinku gjithashtu ndihmon në ruajtjen e lëkurës, kockave, thonjve dhe flokëve të shëndetshëm dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Për më tepër, ndihmon në ruajtjen e shikimit të duhur dhe mbështet mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

 

Lloji

tableta

Paketimi

150

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara