OstroVit Pharma Vitamin A+E drops 30 ml

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Vitamina A+E është një suplement dietik që është burim i vitaminave të vlefshme të tretshme në yndyrë dhe vajit MCT, i cili rrit asimilueshmërinë e tyre. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formë pikash të përshtatshme për t’u konsumuar, e cila është një shtesë e vlefshme në dietën e përditshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Vitamina A+E pika 30 ml

OstroVit Pharma Vitamina A+E është një suplement dietik që është burim i vitaminave të vlefshme të tretshme në yndyrë dhe vajit MCT, i cili rrit asimilueshmërinë e tyre. Është një preparat nga linja elitare OstroVit Pharma, e disponueshme në formë pikash të përshtatshme për t’u konsumuar, e cila është një shtesë e vlefshme në dietën e përditshme.

 • Burimi i vitaminës A dhe vitaminës E – Një porcion i produktit i siguron trupit 800 µg retinil acetat (vitaminë A) dhe 36 mg D-alfa-tokoferil acetat (vitaminë E).
 • Përmban vaj MCT , i cili rrit përthithjen e vitaminave të pranishme në produkt.
 • 1 racion = 6 pika
 • Performanca – paketa përmban 175 racione të produktit, e cila është e mjaftueshme për gati një gjysmë viti të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – përgatitja e disponueshme në formën e pikave lejon furnizim të përshtatshëm, të lehtë dhe pa probleme të vitaminave të vlefshme.

OstroVit Pharma Vitamina A + E – një burim i vlefshëm i vitaminave të tretshme në yndyrë

Vitamina A është një derivat i karotenit që i përket grupit të karotenoideve. Është një komponent i klasifikuar si vitamina të tretshme në yndyrë, i cili grumbullohet në trupin e njeriut në mëlçi dhe në indin dhjamor. Ai gjendet natyrshëm në ushqim, në produkte të tilla si të brendshmet, qumështi dhe produktet e qumështit, perimet si karotat, patatet e ëmbla, kungulli dhe frutat si pjeshkët.

Vitamina E është një grup i përbërjeve kimike organike të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës që në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore si vaji i ullirit dhe vaji i lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Vitaminat e tretshme në yndyrë të përdorura në OstroVit Pharma janë komponime që dallohen nga tretshmëria dhe biodisponibiliteti i shkëlqyer, falë të cilave ato janë një shtesë e vlefshme në dietën e përditshme dhe mbështetje gjatë periudhës së rritjes së kërkesës për mikroelemente individuale.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Vitamina A+E

Vitamina A kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të hekurit dhe ndihmon në ruajtjen e mukozës së duhur dhe lëkurës së shëndetshme. Komponimi ndihmon në ruajtjen e shikimit normal dhe gjithashtu mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Nga ana tjetër, vitamina E ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Lloji

pika

Paketimi

30ml

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903933905099 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara