OstroVit Pharma Vitamin D3 400 IU Baby spray 30 ml

Brendi

6,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Pharma Vitamina D3 për foshnja 400 IU është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminës D3, i cili gjithashtu është pasuruar me vitaminë E dhe vaj MCT. Është një preparat nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e një spraji të lehtë për t’u përdorur, i cili mbulon kërkesën për mikronutrientë të vlefshëm tek foshnjat.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Pharma Vitamin D3 400 IU Spray për bebe 30 ml

OstroVit Pharma Vitamina D3 për foshnja 400 IU është një suplement dietik, i cili është burim i vitaminës D3, i cili gjithashtu është pasuruar me vitaminë E dhe vaj MCT. Është një preparat nga linja elitare e OstroVit Pharma, e disponueshme në formën e një spraji të lehtë për t’u përdorur, i cili mbulon kërkesën për mikronutrientë të vlefshëm tek foshnjat.

 • Burimi i vitaminës D3 – Një aplikim i preparatit i siguron trupit 400 IU kolekalciferol nga lanolina.
 • I pasuruar me vitaminë E – Një aplikim i suplementit dietik përmban 1.8 mg D-alfa-tokoferil acetat.
 • Përmban vaj MCT – Përgatitja është gjithashtu një burim i acideve yndyrore me zinxhir të mesëm, i cili lehtëson thithjen dhe asimilimin e përbërësve aktivë të pranishëm në produkt.
 • Projektuar për më të vegjlit – Suplement i përshtatshëm për bebe që në ditët e para të jetës.
 • Forma e përshtatshme – Përgatitja në formën e një sprej lejon një furnizim pa probleme të suplementit dhe është një zgjidhje e shkëlqyeshme si për fëmijët ashtu edhe për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave – thjesht aplikojeni spërkatjen direkt në gojë ose shtoni në një vakt. .
 • 1 porcion = 1 aplikim .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 303 porcione shtesë diete.

OstroVit Pharma Vitamin D3 400 IU Spray për fëmijë – burim i përbërësve të vlefshëm për më të rinjtë

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide, e cila i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë, e cila i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet, p.sh. në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina E është një grup përbërjesh kimike organike, të klasifikuara si vitamina të tretshme në yndyrë. Është një përbërës, i cili në trupin e njeriut ruhet kryesisht në indin dhjamor, si dhe në gjëndrat mbiveshkore. Burimet dietike të vitaminës E përfshijnë vajrat bimore, vajin e ullirit dhe vajin e lulediellit, si dhe arrat dhe mikrobet e farave të drithërave.

Në preparatin OstroVit mund të gjeni vitaminë D3 dhe vitaminë E, e cila plotëson veprimin e saj. Përveç kësaj, suplementi dietik përmban edhe vaj MCT nga vaji i farave vajore të Guinesë, pra acide yndyrore me zinxhir të mesëm, të cilat kanë një efekt pozitiv në përthithjen e përbërësve aktivë të pranishëm në produkt. Falë përdorimit të formës sprej, substancat e vlefshme mund të depërtojnë edhe më shpejt në sistemin e qarkullimit të gjakut, gjë që ndikon pozitivisht në efektivitetin dhe shpejtësinë e suplementit.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Pharma Vitamin D3 400 IU Baby

Vitamina D e pranishme në produkt ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, ajo mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Nga ana tjetër, vitamina E e përdorur në përgatitje mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Lloji

sprej

Paketimi

30ml

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara