OstroVit Potassium 90 tabs

Brendi

6,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Potassium është një suplement dietik me cilësi të lartë që siguron një burim të mikronutrientit të kaliumit. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërje të vlefshme.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Potassium 90 tableta

OstroVit Potassium është një suplement dietik me cilësi të lartë që siguron një burim të mikronutrientit të kaliumit. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një përbërje të vlefshme.

 • Burimi i kaliumit – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 1050 mg citrat kaliumi.
 • 1 racion = 3 tableta.
 • Performanca – paketa e produktit përmban 30 racione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Kaliumi – burim i vlefshëm i mikronutrientit

Kaliumi – element kimik me simbolin K, i cili është kationi ndërqelizor më i bollshëm në trupin e njeriut. Rreth 98% e mineralit që është i nevojshëm për funksionimin e duhur të trupit ndodhet në qelizat e trupit, kryesisht në muskuj. Kaliumi mund t’i jepet trupit me ushqim – Elementi mund të gjendet në një shumëllojshmëri të gjerë ushqimesh, duke përfshirë bishtaja të thata, arrat, perimet si spinaqi, patatet dhe kungulli, dhe frutat, duke përfshirë avokado, banane dhe kajsi.

OstroVit përdor citratin e kaliumit, një formë organike e përbërjes, e cila dallohet për tretshmëri të shkëlqyer dhe biodisponibilitet shumë të mirë, gjë që ndikon pozitivisht në cilësinë e suplementit dietik.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Kaliumi

Kaliumi ndihmon në funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe mbështet funksionin e duhur të muskujve. Përveç kësaj, ndihmon në ruajtjen e presionit optimal të gjakut.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232610970 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara