OstroVit Whey Protein 700 g strawberry cream

Brendi

27,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit 100% Whey Protein është një suplement dietik që është burim i koncentratit të proteinës së hirrës, që përmban deri në 70% të proteinave me cilësi të lartë. Është një preparat që i siguron trupit aminoacide me zinxhir të degëzuar BCAA, si dhe aminoacide esenciale EAA. Është një produkt me pak yndyrë, i disponueshëm në formë pluhuri në shije të ndryshme, i krijuar për atletët dhe njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre të përditshme me një makronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit 100% Whey Protein 700 g

OstroVit 100% Whey Protein është një suplement dietik që është burim i koncentratit të proteinës së hirrës, që përmban deri në 70% të proteinave me cilësi të lartë. Është një preparat që i siguron trupit aminoacide me zinxhir të degëzuar BCAA, si dhe aminoacide esenciale EAA. Është një produkt me pak yndyrë, i disponueshëm në formë pluhuri në shije të ndryshme, i krijuar për atletët dhe njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre të përditshme me një makronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i proteinave me cilësi të lartë – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 21 g proteina, që rrjedhin nga koncentrati i proteinës së hirrës.
 • Burimi i aminoacideve me zinxhir të degëzuar BCAA – Një porcion i produktit përmban 4,8 g BCAA.
 • Burimi i aminoacideve ekzogjene EAA – Një porcion i preparatit është një burim i 11 g aminoacide esenciale.
 • Me pak yndyrë – Një porcion i produktit i siguron trupit 0,7 g yndyrë.
 • Pa sheqer të shtuar – Lënda ushqyese përmban një ëmbëlsues me energji të ulët – sukralozë, e cila kontribuon në uljen e përmbajtjes kalorike të produktit.
 • Variante të ndryshme shije – një mori kompozimesh shije do të thotë që të gjithë do të gjejnë diçka për veten e tyre.
 • 1 racion = 2,5 lugë = 30 g .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 23 racione të preparatit.
 • Forma e përshtatshme – Preparati, i disponueshëm në formë pluhuri, siguron furnizim pa probleme të suplementit dietik dhe është i përsosur për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit 100% Whey Protein – burim i proteinave me cilësi të lartë

Proteina e hirrës është bërë nga hirra, e cila është një nënprodukt i prodhimit të djathit. Është një burim shtazor i proteinave, i cili përdoret nga personat fizikisht aktivë, pavarësisht nga qëllimi i stërvitjes, niveli i stërvitjes dhe përvoja. Ekzistojnë tre lloje të proteinave të hirrës – koncentrat i proteinës së hirrës (WPC), hidrolizimi i proteinës së hirrës (WPH) dhe izolimi i proteinës së hirrës (WPI). OstroVit 100% Whey Protein përdor koncentrat të proteinës së hirrës nga qumështi, i cili dallohet nga tretshmëria e mirë, asimilueshmëria e shkëlqyer dhe koha e shkurtër e përthithjes, gjë që ndikon pozitivisht në cilësinë e plotësimit.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit 100% Whey Protein

Proteina kontribuon në rritjen 

Përdorimi i sugjeruar

Përzieni një pjesë prej 30 g (2,5 lugë) në 200 ml qumësht të skremuar ose ujë. Konsumojeni 1-2 herë në ditë në varësi të nevojave tuaja.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementi dietik nuk duhet të përdoret si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e konsumoni nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk duhet të përdoret nga fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.

Ruani në temperaturë 15-25°C në enë të mbyllur, në vend të thatë. Mbroni nga rrezet e diellit direkte.

Shija

dredhëz

Lloji

pluhur

Paketimi

700g

Produkt vegjetarian

Po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246220155 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara