OstroVit Zinc 60.000 90 tabs

Brendi

9,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Zinc 60.000 është një suplement dietik në formë pilule, i krijuar për të gjithë ata që dëshirojnë të heqin lehtësisht mungesën e zinkut në organizëm. Falë pikolinatit të zinkut shumë të asimilueshëm, suplementi sjell rezultate të shpejta dhe efektive.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Zink 60.000 90 tableta

OstroVit Zinc 60.000 është një suplement dietik në formë pilule, i krijuar për të gjithë ata që dëshirojnë të heqin lehtësisht mungesën e zinkut në organizëm. Falë pikolinatit të zinkut shumë të asimilueshëm, suplementi sjell rezultate të shpejta dhe efektive.

Çfarë është zinku dhe kur duhet të plotësohet?

Zinku është një element i nevojshëm për funksionimin e duhur të organizmit. Është një përbërës i rëndësishëm i shumë enzimave dhe mungesa e tij më së shpeshti manifestohet përmes gjendjes më të dobët të lëkurës, flokëve dhe thonjve, si dhe pengimit të shërimit të plagëve. Përdorimi i rregullt i zinkut mund t’ju ndihmojë të trajtoni aknet dhe ulcerat e lëkurës. Për më tepër, elementi ndikon në shumë procese të tjera brenda organizmit, për shembull mund të rregullojë funksionimin e organeve të brendshme dhe të mbështesë metabolizmin e lëndëve ushqyese.

Një burim natyral i zinkut janë kryesisht gocat e egra, gocat e grurit, susami, farat e kungujve, luledielli, kakaoja ose vaji i farave të lirit. Nëse dieta juaj është e varfër me produkte të pasura me zink, mund të jetë e nevojshme ta plotësoni atë.

Zinku i përket mikrokomponentëve të nxjerrë së bashku me djersën. Nëse bëni një mënyrë jetese aktive dhe shpesh stërviteni, niveli i tij mund të jetë shumë i ulët. A ka ndonjë ulçerë apo puçrra në fytyrën tuaj? Mund të jetë një shenjë se keni nevojë për zink.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Zinc 60.000:

 • PAMJE E BUKUR – Elementi ndikon në gjendjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve, si dhe mund të mbështesë shërimin e plagëve dhe ulcerave.
 • MBËSHTETJA E PËRGJITHSHME E TRUPIT – Zinku kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të karbohidrateve, acideve yndyrore dhe makronutrientëve. Ai gjithashtu nxit sintezën e proteinave.
 • PËRMBAJTJE E LARTË TË PËRBËRËSIT AKTIV – Një pilulë shtesë dietike OstroVit Zinc 60.000 përfaqëson 60 mg zink. Një paketë përmban 360 porcione të rekomanduara të suplementit.
 • FORMA SHUMË E ASIMILUESHME – Kur krahasohet me format e tjera të zinkut, pikolinati i zinkut është shumë i disponueshëm në bio. Ajo demonstron asimilueshmëri shumë të mirë në mënyrë që ndikimi i saj të jetë më i fortë.
Përdorimi i sugjeruar

Merrni 1 porcion (1/4 tabletë) në ditë pas një vakti.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mos e përdorni produktin si zëvendësues (zëvendësues) për një dietë të larmishme. Rekomandohet një dietë e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mos e hani nëse jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve. Fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënësja nuk duhet ta marrin produktin. Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara