OstroVit Magnesium Citrate 400 mg + B6 90 tabs

Brendi

5,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Magnesium Citrate 400 mg + B6 është një suplement dietik që përmban magnez në një nivel të lartë të magnezit në një formë shumë të disponueshme bio dhe vitaminë B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Magnesium Citrate 400 mg + B6 90 tableta

OstroVit Magnesium Citrate 400 mg + B6 është një suplement dietik që përmban magnez në një nivel të lartë të magnezit në një formë shumë të disponueshme bio dhe vitaminë B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me përbërës të vlefshëm.

 • Burimi i magnezit dhe vitaminës B6 – një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 400 mg magnez në formën e citratit të magnezit që absorbohet lehtësisht dhe 12 mg vitaminë B6.
 • 1 racion = 3 tableta.
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 30 porcione të produktit, të cilat janë të mjaftueshme për një muaj të plotësimit të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit dietik.

OstroVit Magnezium Citrate 400 mg + B6 – shtojcë e vlefshme për dietën ditore

Magnezi – elementi kimik me simbolin Mg. Një përbërës mineral që gjendet në trup në sasi të konsiderueshme, për këtë arsye klasifikohet si makronutrient. Në trupin e njeriut, përbërja ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe farat dhe arrat, konsiderohen burime ushqyese të magnezit.

Përgatitja OstroVit përdor elementin në formën organike të citratit të magnezit, i cili ka një efekt pozitiv në përthithjen dhe biodisponueshmërinë e tij në trupin e njeriut.

Vitamina B6 – Piridoksina – një përbërës i tretshëm në ujë që i përket vitaminave B, i cili duhet të furnizohet me sistemin nga jashtë, pasi trupi nuk është në gjendje ta sintetizojë atë vetë. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe në të brendshmet dhe bishtajat e thata, si dhe në shtesat dietike.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Magnezium Citrate 400 mg + B6

Magnezi kontribuon në reduktimin e ndjenjave të lodhjes dhe lodhjes dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë. Magnezi gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të muskujve dhe ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përveç kësaj, ai luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike.

Vitamina B6 kontribuon në ruajtjen e metabolizmit normal të energjisë, dhe gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor. Është një përbërës që kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të proteinave dhe glikogjenit, dhe për më tepër, ndihmon në prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe ndikon në uljen e ndjenjës së lodhjes dhe lodhjes. Komponimi gjithashtu ndihmon në sintezën e duhur të cisteinës dhe mbështet mirëmbajtjen e metabolizmit të duhur të homocisteinës dhe mbështet funksionimin optimal të sistemit imunitar.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara