OstroVit Magnesium + Vitamin D3 2000 IU + B6 120 tabs

Brendi

7,80 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Magnesium + Vitamin D3 2000 IU + B6 është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i elementit magnez, si dhe vitaminave të vlefshme – vitaminave D3 dhe B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave nga goja, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërës të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Magnesium + Vitamin D3 2000 IU + B6 120 tabs

OstroVit Magnesium + Vitamin D3 2000 IU + B6 është një suplement dietik me cilësi të lartë, i cili është burim i elementit magnez, si dhe vitaminave të vlefshme – vitaminave D3 dhe B6. Është një preparat i disponueshëm në formën e tabletave nga goja, i krijuar për atletët dhe njerëzit që dallohen nga një kërkesë e shtuar për përbërës të vlefshëm.

OstroVit Magnez + Vitamina D3 2000 IU + B6 – një burim i përbërësve aktivë të vlefshëm

Magnezi – element kimik me simbol Mg. Komponent mineral që klasifikohet si makronutrientë. Në trupin e njeriut ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Në trupin e njeriut, ai ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj. Burimet ushqyese të magnezit konsiderohen të jenë produktet e drithërave me drithëra të plota, si dhe farat dhe arrat.

Vitamina D3 , e njohur edhe si kolekalciferol, është një përbërje kimike organike steroide që i përket grupit të vitaminave të tretshme në yndyrë. Kështu, asimilimi i përbërësit është i lidhur ngushtë me praninë e yndyrave në dietën e përditshme. Vitamina D3 është një substancë që i jepet trupit me ushqim (mund të gjendet, p.sh. në peshqit me vaj deti), si dhe përmes sintezës së lëkurës. Megjithatë, ajo ruhet kryesisht në indin dhjamor dhe në mëlçi.

Vitamina B6 – piridoksinë – një përbërës i tretshëm në ujë, që i përket vitaminave B. Komponimi mund të gjendet kryesisht në produktet e drithërave integrale, si dhe në të brendshmet dhe farat e bishtajoreve të thata.

Vetitë e përbërësve që përmban OstroVit Magnezi + Vitamina D3 2000 IU + B6:

Magnezi i përdorur në produkt kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe lodhjes dhe gjithashtu ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit elektrolit. Përbërësi mbështet funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor dhe ndihmon në ruajtjen e dhëmbëve dhe kockave të shëndetshme. Është një përbërës që luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe gjithashtu mbështet sintezën optimale të proteinave.

Vitamina D e përdorur në përgatitje ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm dhe në funksionimin e duhur të muskujve dhe për më tepër, ajo mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Komponimi gjithashtu ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit dhe fosforit dhe në ruajtjen e nivelit të duhur të kalciumit në gjak. Substanca gjithashtu merr pjesë në procesin e ndarjes së qelizave. Substanca është gjithashtu e përfshirë në procesin e ndarjes së qelizave.

Vitamina B6, e cila mund të gjendet midis përbërësve të suplementit, kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë dhe gjithashtu mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor. Është një përbërës që kontribuon në ruajtjen e metabolizmit optimal të proteinave dhe glikogjenit dhe për më tepër, ndihmon në prodhimin e duhur të rruazave të kuqe të gjakut dhe redukton lodhjen dhe lodhjen.

Përdorimi i sugjeruar

Të rriturit e shëndetshëm deri në moshën 75 vjeç – marrin 1 porcion (4 tableta) në ditë. Merrni 1 racion (1 tabletë) në ditë. 

Përbërësit

Kripërat e magnezit të acidit citrik (magnezium), agjent përforcues: celulozë mikrokristaline; niseshte, agjentë kundër ngjitjes: dioksid silikoni, kripëra magnezi të acideve yndyrore; kolekalciferol (vitaminë D), piridoksal 5′-fosfat P-5-P (vitaminë B6).

Produkti mund të përmbajë qumësht (përfshirë laktozën), kikirikë, arra të tjera, fara susami, drithëra që përmbajnë gluten, vezë, krustace, peshk.

Lloji

tableta

Paketimi

90

Origjina

Poloni

Brendi

OstroVit

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara