OstroVit Selen 220 tabs

Brendi

6,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Selenium është një suplement dietik që siguron një burim të elementit selenium në formën shumë të disponueshme të L-selenomethioninës. Ky preparat është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, të dizajnuara për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Selenium 220 tableta

OstroVit Selenium është një suplement dietik që siguron një burim të elementit selenium në formën shumë të disponueshme të L-selenomethioninës. Ky preparat është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë, të dizajnuara për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i selenit – një porcion i preparatit i siguron trupit 200 µg të elementit në formën shumë të disponueshme të L-selenomethioninës.
 • 1 racion = 1 tabletë .
 • Efikasiteti – paketa e produktit përmban 220 racione të produktit, që mjaftojnë për më shumë se 7 muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – preparati është i disponueshëm në formën e tabletave që gëlltiten lehtë për një furnizim pa probleme të suplementit.

OstroVit Selenium – burim i selenit lehtësisht të tretshëm

Seleni – një element kimik me simbolin Se. Është një element mineral, i klasifikuar si një mikronutrient i cili mund të gjendet kryesisht në produktet me proteina të larta, duke përfshirë të brendshmet, vezët ose peshkun. Një burim i vlefshëm i elementit janë edhe arrat braziliane, si dhe ushqimet e detit. Seleni mund të gjendet në forma të ndryshme kimike, organike dhe inorganike. Forma më e mirë e përbërjes që dallohet për biodisponibilitetin e saj të shkëlqyer është selenometionina, e cila është përdorur edhe në përgatitjen OstroVit.

Vetitë e përbërësve që përmban Seleniumi OstroVit

Seleni ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Për më tepër, përbërësi kontribuon në spermatogjenezën normale dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar. Substanca gjithashtu mbështet mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe ndihmon në funksionimin optimal të gjëndrës tiroide.

Lloji

tableta

Paketimi

220

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara