OstroVit Taurine 300 g supreme pure

Brendi

8,50 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Taurine është një suplement që përmban vetëm një aminoacid – L-taurinë. Biodisponibiliteti ideal dhe niveli më i lartë i mikronizimit të produktit është zhvilluar nga më të mirët për më të mirën. Mbushësit, agjentët e ëmbëlsirës ose aroma janë lënë qëllimisht këtu. Në këtë rast, më pak do të thotë më shumë.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Taurine 300 g

OstroVit Taurine është një suplement që përmban vetëm një aminoacid – L-taurinë. Biodisponibiliteti ideal dhe niveli më i lartë i mikronizimit të produktit është zhvilluar nga më të mirët për më të mirën. Mbushësit, agjentët e ëmbëlsirës ose aroma janë lënë qëllimisht këtu. Në këtë rast, më pak do të thotë më shumë.

 • 300 g taurinë në paketim
 • Produkti përmban 100 racione
 • Vetëm një komponent, pa mbushës të tepërt

L-TAURINA

Taurina është një përbërje kimike organike nga grupi i aminoacideve. Sidoqoftë, ky nuk është një aminoacid tipik proteinik, sepse ka një ndryshim në strukturën e tij kimike (ka një grup sulfonik në vend të një acidi karboksilik). Taurina është një aminoacid thelbësor për të sapolindurit, si dhe për shumë specie të tjera gjitarësh. Të rriturit janë në gjendje të sintetizojnë taurinën vetë, por ndoshta për shkak të evolucionit, ata filluan pjesërisht të varen nga furnizimi i saj nga jashtë (ekzogjenisht). Taurina gjendet në tru, zemër, veshka dhe muskuj skeletorë. Pavarësisht sasisë së tij të vogël, ai luan një rol shumë të rëndësishëm në funksionimin e duhur të këtyre organeve. Ai gjithashtu vepron si një neurotransmetues në tru, një stabilizues i membranave qelizore dhe gjithashtu lehtëson transportin e joneve si kaliumi, natriumi, magnezi dhe kalciumi.

Karakteristikat e përbërësve që përmban OstroVit Taurine:

L-Taurine luan një rol kyç në plotësimin e atletëve. Vetitë e tij intensifikojnë në mënyrë efektive proceset rigjeneruese dhe pro-njohëse dhe lejojnë muskujt tanë të punojnë në mënyrë më efikase dhe më gjatë gjatë stërvitjeve të vështira dhe të lodhshme. Tregon përmirësimin e qarkullimit të gjakut në arteriet dhe venat tona. Ka studime që tregojnë një korrelacion midis niveleve të ulëta të L-taurinës në trup dhe sëmundjes apo edhe depresionit. Duke qenë një nga neurotransmetuesit, ai përmirëson në mënyrë të përsosur punën e sistemit tonë nervor.

 • Redukton ndjenjën e lodhjes, gjë që ju lejon të stërviteni më gjatë dhe më efektiv
 • Si një agonist i receptorëve GABA, ai përmirëson gjendjen e trurit tonë. Përqendrim më i mirë, memorie më të mirë dhe të menduarit të qartë
 • Plotësimi i taurinës ju lejon të parandaloni katabolizmin e muskujve – ndarjen e proteinave të muskujve

Produkti ka veti të forta higroskopike (thith fort lagështinë). Formimi i konsistencës së grumbulluar ose uniforme (kompakt) nuk është shenjë e humbjes së vetive të produktit. Në këtë rast, produkti duhet të copëtohet përsëri.

Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5902232611243 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara