OstroVit Supreme Pure Magnesium Citrate 200 g

Brendi

9,00 

Brand: 
OstroVit

OstroVit Magnezi Citrate është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i magnezit në formën shumë të disponueshme të citratit të magnezit. Është një preparat me përbërje të thjeshtë, i disponueshëm në formë pluhuri të përshtatshëm. Është një produkt i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 •  Dërgesat & Kthimet

  Transporti

  Dërgesat në Kosovë

  1-2 ditë pune
  Porosi deri 30 €, Posta 2 €
  Porosi mbi 30 €, Posta FALAS

  Dërgesat në Shqipëri dhe Maqedoni

  3-5 ditë pune
  Porosi deri 80 €, Posta 5 €
  Porosi mbi 80 €, Posta FALAS

  Kthimet

  Për arsye të ndejshmërisë së produkteve nuk pranojmë kthime!


  Share
Produkte Origjinal të Çertifikuara dhe Siguri e GarantuarTrust

OstroVit Citrate Magnezi 200 g

OstroVit Magnezi Citrate është një suplement dietik me cilësi të lartë që është burim i magnezit në formën shumë të disponueshme të citratit të magnezit. Është një preparat me përbërje të thjeshtë, i disponueshëm në formë pluhuri të përshtatshëm. Është një produkt i krijuar për njerëzit që duan të plotësojnë dietën e tyre ditore me një mikronutrient të vlefshëm.

 • Burimi i magnezit – Një porcion i suplementit dietik i siguron trupit 2700 mg kripëra magnezi të acidit citrik.
 • Përbërje e thjeshtë – Produkti përmban vetëm kripëra magnezi të acidit citrik, pa aditivë dhe mbushës të panevojshëm.
 • 1 racion = 2,7 g = 3 lugë .
 • Efikasiteti – Paketa e produktit përmban 74 porcione të preparatit, që mjaftojnë për më shumë se dy muaj suplement të rregullt.
 • Forma e përshtatshme – Citrati i magnezit, i disponueshëm në formë pluhuri, siguron një furnizim pa probleme të suplementit dietik dhe është i përsosur për njerëzit që kanë vështirësi në gëlltitjen e tabletave.

OstroVit Magnezi Citrate – shtojcë e vlefshme për dietën e përditshme

Magnezi – element kimik me simbolin Mg. Një mineral që klasifikohet si makroelement sepse gjendet në trupin e njeriut në sasi të konsiderueshme. Në trupin e njeriut, magnezi ruhet kryesisht në kocka dhe muskuj, dhe vetëm 1% e elementit gjendet në gjak. Është një përbërës që përdoret gjerësisht në ushqim dhe gjendet si në produktet shtazore ashtu edhe në ato bimore. Burimet ushqyese të magnezit përfshijnë drithërat me drithëra, bishtajore të thata, si dhe arrat dhe perimet me gjethe jeshile.

OstroVit përdor një element në formën organike të citratit të magnezit, i cili ka një efekt pozitiv në përthithjen dhe biodisponueshmërinë e substancës në trupin e njeriut.

Vetitë e përbërësve që përmban Citrati i Magnezit OstroVit

Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes, lodhjes dhe ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve. Përveç kësaj, ai mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe kontribuon në ruajtjen e metabolizmit të duhur të energjisë. Magnezi gjithashtu mbështet funksionin normal të muskujve dhe ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përveç kësaj, ai luan një rol në procesin e ndarjes së qelizave dhe mbështet ruajtjen e funksioneve optimale psikologjike.

Shija

natyrale

Lloji

pluhur

Paketimi

200g

Produkt vegan

po

Brendi

OstroVit

Origjina

Poloni

SKU: 5903246222692 Kategoritë: ,
My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories
Prisni! para së të shkoni…
Përfito 5% zbritje për porosinë tuaj të parë

ANAPHARMACY to clipboard

Përdorë kodin më lartë për të fituar zbritjen prej 5% gjatë porosisë

Produkte të Rekomanduara